این آغاز، پایان ندارد!

نام فینیک در سال ۲۰۱۱ توسط بزرگترین آژانس طراحی نام تجاری در هندوستان (Keshavan) و بنا به درخواست بنیانگذاران این شرکت و با توجه به رویکرد و اهداف انتخاب شد. این نام خلاصه انگلیسی مرکز ایده های نو هوشمند آینده (Future Innovative New Idea Center) است.

چند سال پس از انتخاب نام تجاری و فعالیت غیر رسمی و غیر متمرکز در بازار کشور مالزی در نهایت این شرکت در ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ با نام مرکز ایده های نو هوشمند آینده در تهران ثبت شد و به صورت رسمی فعالیت خود را به عنوان تسهیل گر کسب و کار آغاز نمود. و اینک این مرکز پایگاهی است برای حضور اندیشمندان، نخبگان مخترعین نوابغ، نوآوران و کارآفرینان تا با ایده های نو و هوشمند خود آینده ای بهتر، سالم تر و شادتر برای مردم جهان به ارمغان آورند.

برخی از همکاران فینیک

آنچه در این سال‌ها گذشت

در همان سالهای نخست فعالیت راه اندازی کلینیک کسب و کار در مناطق مختلف شهرداری تهران در کارنامه فینیک ثبت گردید و بررسی و عارضه یابی واحدهای صنفی در مناطق مختلف پایتخت ایران تجربه و دانش ما را گسترش داد.

پس از طراحی و برگزاری اولین نشست تخصصی نوآوری و کارآفرینی در صنعت ساختمان، اولین دوره کارآفرینی در صنعت ساختمان توسط فینیک طراحی و برگزار گردید و این رویکرد تخصصی در گروه های دیگری چون ،وکلا پزشکان و مدیران کارخانجات ادامه یافت. در طول این سالها بیش از یکصد رویداد عمومی و تخصصی در حوزههای مختلف با رویکرد کارآفرینی نیز توسط این مرکز برگزار گردید.

تأسيس بهره برداری و همکاری با چند فضای کار اشتراکی در ایران، مالزی ،امارات و کانادا نیز گوشه دیگری از اقدامات فینیک در سال‌های اخیر است.

در ادامه با انتقال فناوری و صادرات استارتاپ‌ها و کسب و کارهایی به کشورهای مالزی، آلمان، عمان، امارات و کانادا رویاهای بسیاری از مشتریان خود را تحقق بخشیدیم. همچنین با سرمایه گذاری در تعدادی استارتاپ و کسب و کار مختلف شبکه ای ایجاد کرده ایم که امروز ما را متمایز می‌کند.

همکاری در راه اندازی کافه کارآفرینی و همچنین ایجاد استارتاپ استودیو تخصصی با هدف صادرات استارتاپ نیز بخش دیگری از فعالیت فینیک در ایجاد زیرساختی متفاوت و اثربخش در زیست بوم نوآوری ایران است.

با اعضاء تیم فینیک آشنا شوید؛

دکتر امیر احمد سمیعی

دکتر امیر احمد سمیعی

عضو هیئت مدیره
سید محمد فاطمی

دکتر سید محمد فاطمی

عضو هیئت مدیره
سید مهران دهقانی

سید مهران دهقانی

عضو هیئت مدیره
رکسانا ایرجی

رکسانا ایرجی

ریحانه توکلی

ریحانه توکلی

امور اداری
امیر حسین زارع

امیر حسین زارع

مهدی حاتم پور

مهدی حاتم پور

کارشناس فنی