قیمت دلار کانادا

در این بخش شما می‌توانید قیمت لحظه ای دلار کانادا را همراه با نوسنات لحظه ای آن مشاهده کنید. دلار کانادا در جدول ارزها با بیشترین چرخش در بازار جهان، اکنون در رتبه 6 قرار دارد.

واحد ارزی دلار کانادا (با کد بانکی CAD و نشانه ی $ و یا C$) واحد ارزی ملی کشور کانادا بوده، که در سال 1858 میلادی بنیان گذاری شده است. تنظیمات مالی و توزیع پول این کشور نیز، از طریق بانک مرکزی کانادا، انجام می پذیرد. تحرکات نرخی این واحد ارزی از تغییرات قیمت نفت، سرچشمه می گیرد. چرا که کانادا به عنوان یکی از صادر کنندگان عمده‌ی نفت در جهان به شمار می آید. دیگر نام های این واحد ارزی، لونی و دلار کوچک می باشد.

قیمت دلار کانادا - سکه کانادا - سرمایه گذاری در کانادا

درباره دلار کانادا بیشتر بدانید:

سکه‌های کانادایی شامل پنی (یک سنت)، نیکل (پنج سنت)، دایم (ده سنت)، کوارتر (بیست و پنج سنت)، لونی (یک دلار) و تونی (دو دلار) می‌باشند. اسکناس‌های ۲ دلاری که هم‌اکنون به صورت سکه قابل استفاده می‌باشد، ۵ دلاری، ۱۰ دلاری و ۲۰ دلاری است، اما اسکناس‌های ۵۰ دلاری و ۱۰۰ دلاری نیز رایج است.

واحد ارزی دلار کانادا به عنوان واحدی کالایی و وابسته به جنس شناخته می شود به همین دلیل با افزایش قیمت نفت نرخ گذاری های دلار کانادا را تحکیم می بخشد. در صورت افت قیمت نفت نیز می توان با افت دلار کانادا برخورد نمود.