فینیک - مهاجرت به کانادا
شماره تماس

02128427262

فینیک، استارتاپ ویزا کانادا - مهاجرت به کانادا
12 چالش مهاجرت کانادا | فینیک

12 چالش مهاجرت به کانادا که هر تازه واردی باید آن را بداند!

فهرست آنچه در ادامه مطالعه خواهید کرد:

اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید، خواندن این پست وبلاگ می تواند ارزشمند باشد. این شامل چند توصیه مفید در مورد چالش های خاصی است که ممکن است هنگام مهاجرت به کانادا ایجاد شود و می تواند به شما کمک کند تا ایده ای را در مورد آنچه در طول سفر مهاجرت خود با آن مواجه خواهید شد، ارائه دهد.

مهاجران در کانادا با چه چالش‌هایی روبرو هستند؟

مشکل پیدا کردن کار در کانادا

مهمترین چالش برای اکثر افرادی که به کانادا مهاجرت می کنند، یافتن فرصت های شغلی است که با مهارت و تجربه آنها مطابقت دارد. تقاضای بسیار زیادی برای کارگران ماهر در سراسر کانادا وجود دارد، اما همیشه متقاضیان کافی با شرایط یا تجربه مناسب وجود ندارند.

این می تواند برای کسانی که به دنبال کار به کانادا مهاجرت کرده اند، فرصت های شغلی ایجاد کند. این می تواند ناامید کننده و دلسرد کننده باشد و باعث شود بسیاری از افراد در طول فرآیند مهاجرت خود احساس ناامیدی کنند.

اگر بتوانید از دانش و مهارت های موجود خود در کانادا استفاده کنید، اقامت در کانادا بسیار ساده تر است، اما زمانی که مدارک تحصیلی خارج از کشور اعتبار یکسانی در کانادا نداشته باشند، می تواند دشوار باشد.

12 چالش مهاجرت کانادا | فینیک

مانعی به نام زبان

انگلیسی یا فرانسوی برای اکثر مشاغل کانادا مورد نیاز است. در واقع می‌تواند یکی از الزامات اصلی شرح شغل باشد. در برخی موارد، می‌توانید با انجام آنچه که «ارزیابی رسمی معادل‌سازی» نامیده می‌شود، دوری کنید، جایی که آنها تحصیلات شما را از کشورتان با کانادا مقایسه می‌کنند تا ببینند که آیا حداقل معادل هستند یا خیر.

با این حال، تکمیل این امر ممکن است چندین ماه طول بکشد و گاهی اوقات برای متقاضیانی که امیدوارند به کانادا مهاجرت کنند، نتیجه مطلوبی ندارد.

کمبود منابع، از جمله عدم دسترسی به خدمات عمومی و برنامه های اجتماعی

کانادا از نظر مراقبت های بهداشتی، آموزشی و حتی کمک های اجتماعی در مقایسه با سایر کشورها دارای سیستم بسیار متفاوتی است.

به عنوان مثال، کانادا مراقبت های بهداشتی رایگان را از طریق خدمات مراقبت های بهداشتی ملی کانادا ارائه می دهد. با این حال، بدون ویزای کار کانادا یا شهروندی کانادا، افرادی که به کانادا مهاجرت کرده اند ممکن است نتوانند از این خدمات استفاده کنند.

همچنین اگر از استانی در کانادا به استان دیگری نقل مکان کنید که قوانین متفاوتی برای وضعیت مهاجرت و شرایط اقامت دارند، ممکن است در دسترسی به خدمات عمومی خاص مشکلاتی وجود داشته باشد.

علاوه بر این، مهاجران غیرقانونی قادر به دریافت وجوه رفاهی از دولت نیستند. این بدان معناست که بسیاری از مهاجران تازه وارد با کانادا دست و پنجه نرم می کنند و نمی توانند مایحتاج اولیه را تامین کنند.

یافتن مسکن مقرون به صرفه در کانادا

یکی از بزرگترین مشکلات کسانی که به کانادا مهاجرت می‌کنند، یافتن محل اقامت مناسب است – به خصوص کسانی که نمی توانند به ویزای کار یا کارت اقامت کانادا دسترسی داشته باشند.

تقاضای زیادی برای املاک اجاره ای در سراسر کانادا وجود دارد، اما مکان های کمی وجود دارد که افراد می‌توانند بدون شهروندی کانادا یا مجوز کار کانادا به آنها دسترسی داشته باشند.

همچنین ممکن است مدتی طول بکشد تا یک مهاجر به کانادا بتواند به دلیل وضعیت مهاجرت از دولت کمک های اجتماعی دریافت کند و این امر باعث می شود که مهاجران تا زمانی که شغل یا منبع درآمد دیگری پیدا کنند نتوانند هزینه های زندگی خود را تامین کنند.

به این ترتیب، بسیاری از افراد حتی نمی‌توانند در این دوره از عهده تامین نیازهای اساسی مانند غذا و گرمایش برآیند که می تواند زندگی را برای آنها بسیار دشوار کند.

12 چالش مهاجرت کانادا | فینیک

عادت کردن به هوای سرد از جمله برف و یخ

کانادا می‌تواند از نظر آب و هوا در مقایسه با بسیاری از کشورهای دیگر بسیار متفاوت باشد. آب و هوای کانادا اغلب می تواند در ماه های زمستان بسیار سرد باشد و در برخی از مناطق این کشور بارش برف زیاد باشد.

این می تواند زندگی را هم در داخل و هم در خارج از خانه دشوار کند و اگر به تازگی از یک کشور گرمتر به کانادا نقل مکان کرده اید که در آن هوا چندان سرد نیست، می تواند سختی آن را بیشتر کند.

حتی مواردی مانند رانندگی می تواند به این دلیل پیچیده تر باشد – به خصوص اگر نمی دانید چگونه در جاده های یخ زده رانندگی کنید یا به لاستیک های زمستانی برای ماشین خود نیاز دارید!

غلبه بر دلتنگی برای کشور مبدا

هیچ چیز کاملاً شبیه روند مهاجرت به کانادا نیست و کانادا می تواند در مقایسه با کشور شما بسیار متفاوت باشد. ممکن است برای غلبه بر دلتنگی زمان و تلاش لازم باشد و باعث شود بسیاری از افراد در طول فرآیند مهاجرت به کانادا احساس انزوا از خانواده و دوستان خود کنند.

مشکلات دریافت گواهینامه رانندگی کانادایی و بیمه خودرو

برای دریافت گواهینامه رانندگی کانادایی – که برای رانندگی در سراسر کانادا لازم است – باید حداقل ۱۶ سال سن داشته باشید.

علاوه بر این، حتی اگر مجوز اروپایی موجود داشته باشید، این مجوز به طور خودکار به یک مجوز کانادایی ترجمه نمی شود. در عوض، شما باید یک آزمایش کامل انجام دهید.

به طور مشابه، داشتن یک ماشین بدون شهروندی یا اقامت دائم کانادا همیشه آسان نیست، زیرا ماشین‌ها در کانادا بسیار گران هستند و بیمه کانادایی برای همه ماشین‌های موجود در جاده‌ها الزامی است.

حتی در این صورت، جاده‌های کانادا می‌توانند با توجه به سبک رانندگی بسیار متفاوت از خانه باشند و ممکن است مدتی طول بکشد تا کاملاً به آن عادت کنید.

12 چالش مهاجرت کانادا | فینیک

مقابله با تبعیض

اگرچه کانادا قوانینی علیه تبعیض بر اساس نژاد، قومیت یا مذهب دارد – این قوانین همیشه توسط همه افراد در کانادا رعایت نمی شود.

در واقع، مواردی بوده است که مهاجران به دلیل وضعیت مهاجرتی خود حتی پس از اقامت دائم کانادا مورد تبعیض قرار گرفته اند.

این می‌تواند شامل هر چیزی باشد، از افرادی که تصور می‌کنند کارگران فاقد مدرک هستند، زیرا به تازگی به کانادا آمده‌اند تا مشکلاتی در یافتن کار یا یافتن مشاغل خاص به دلیل پروفایل نژادی. این بدان معناست که بسیاری از مهاجران تازه وارد اغلب نمی توانند به دلیل این تبعیض شغلی در کانادا پیدا کنند.

آشنایی با فرهنگ و تاریخ کانادا

کانادا فرهنگ و تاریخ منحصر به فرد خود را دارد که می تواند روند مهاجرت به کانادا را چالش برانگیزتر کند.

ممکن است برای مردم سخت باشد که در کانادا بدون اطلاع از ارزش‌ها، دیدگاه‌ها و هنجارهای اجتماعی این کشور احساس کنند که در خانه خود هستند – مخصوصاً اگر نتوانید در اوایل دوران حضورتان در کانادا با جامعه کانادا ارتباط برقرار کنید.

این می تواند به این معنی باشد که مهاجران همیشه آنطور که دوست دارند در جامعه کانادا ادغام نمی‌شوند – که می تواند پس از تمام تلاش های آنها در طول فرآیند مهاجرت ناامید کننده باشد.

آموزش قوانین کانادا

دانستن قوانین کانادا برای همه ساکنان این کشور ضروری است، زیرا به آنها امکان می دهد بفهمند که چگونه قوانین در این کشور کار می کنند، کانادا می تواند بسیار متفاوت از بسیاری از کشورهای دیگر باشد.

به عنوان مثال، قوانین کانادا اغلب برای افرادی که به تازگی وارد این کشور شده اند، به دلیل تفاوت های فرهنگی، عجیب یا غیرعادی به نظر می رسد. تعداد بسیار کمی از کانادایی ها حتی در مورد همه قوانین کانادا می دانند، چه رسد به این واقعیت که آنها می توانند تغییر کنند.

این بدان معناست که مهاجران باید در طول فرآیند مهاجرت به کانادا اقداماتی را انجام دهند تا قبل از شروع زندگی خود در اینجا با این قوانین و مقررات آشنا شوند.

12 چالش مهاجرت کانادا | فینیک

دوستان و اعضای خانواده در حال مهاجرت به کانادا

فرآیند مهاجرت برای کسانی که به همراه دوستان یا اعضای خانواده به کانادا مهاجرت می کنند می تواند چالش برانگیزتر باشد.

علاوه بر این که در طول فرآیند مهاجرت به کانادا باید با چالش‌های مشابهی روبرو شوید، همچنین می‌توانید احساس کنید که شما توسط عزیزانتان رها شده‌اید.

ادغام ضعیف در جامعه کانادا

کانادا اغلب به عنوان یکی از چند فرهنگی ترین و متنوع ترین کشورهای کانادا دیده می شود که بسته به محل زندگی شما می تواند بسیار متفاوت به نظر برسد.

و از آنجایی که بسیاری از افرادی که در کانادا زندگی می کنند در مقطعی از زندگی خود به اینجا مهاجرت کرده اند، نمی توانند به مهاجران کمک کنند تا در جامعه کانادا ادغام شوند، کانادایی های جدید نیاز به دسترسی به سیستم های حمایت اجتماعی و سایر برنامه های اجتماعی دارند، اما این خدمات همیشه در همه جا در دسترس نیستند.

این بدان معنی است که گاهی اوقات ممکن است مدت بیشتری طول بکشد تا مهاجران به طور کامل در جامعه کانادا ادغام شوند – که همیشه آسان نیست.

روند مهاجرت طولانی و پیچیده است

روند مهاجرت به کانادا می تواند طولانی باشد کانادا می تواند به صبر و تعهد زیادی از سوی مهاجران خود نیاز داشته باشد.

در برخی موارد، فرآیند مهاجرت به کانادا ممکن است سال ها طول بکشد. درک قوانین مهاجرت کانادا برای افرادی که به خوبی انگلیسی یا فرانسوی صحبت نمی کنند دشوار به نظر می رسد.

کانادایی‌های جدید ممکن است در این مدت به همه منابعی که نیاز دارند دسترسی نداشته باشند، کانادایی‌های جدید می‌توانند از هر کاری که باید انجام شود تا در زندگی جدید خود در اینجا مستقر شوند، غرق شوند.

چگونه به روشی ساده تر به کانادا مهاجرت کنیم

چالش های مهاجرتی زیادی در کانادا برای افراد تازه وارد وجود دارد، اما با کمک فینیک، می توان بیشتر مشکلات مهاجرتی شما به کانادا را به صورت حرفه‌ای حل کرد. برای اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

12 چالش مهاجرت کانادا | فینیک

نتیجه

مهاجرت به کانادا با چالش های زیادی همراه است. موانع زبانی، عدم دسترسی به خدمات عمومی و برنامه های اجتماعی، یافتن مسکن مقرون به صرفه در کانادا، عادت به هوای سرد – از جمله برف و یخبندان، غلبه بر دلتنگی برای کشور مبدأ، و یادگیری در مورد فرهنگ و تاریخ کانادا می تواند همه اینها دشوار باشد. شما باید قبل از اینکه تصمیم به مهاجرت بگیرید، همه این موارد را بررسی و ارزیابی کنید.

نه تنها یافتن شغل بلکه ادغام در جامعه به بهترین شکل ممکن مهم است. این نیاز به زمان و صبر دارد. ما امیدواریم که این پست وبلاگ به شما بینشی در مورد چگونگی شکل زندگی جدید شما در کانادا داده باشد! ما می‌خواهیم شما در کانادا موفق شوید، بنابراین اگر کار دیگری می‌توانیم برای شما انجام دهیم، با ما تماس بگیرید!         

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فینیک، استارتاپ ویزا کانادا - مهاجرت به کانادا

استارتاپ استودیو فینیک

اگر ایده و کسب و کار ندارید اینجا نقطه شروع شما است.

فینیک، استارتاپ ویزا کانادا - مهاجرت به کانادا

استارتاپ ویزا کانادا

ایده کسب و کاری داری میخوای بری کانادا از اینجا شروع کن.

فرم درخواست مشاوره

برای درخواست مشاوره یا جلسه حضوری فرم زیر را با دقت تکمیل بفرمایید.