فینیک - مهاجرت به کانادا
شماره تماس

02128427262

فینیک، استارتاپ ویزا کانادا - مهاجرت به کانادا
سرمایه گذاری در کانادا - مهاجرت به کانادا

5 راه برای به دست آوردن اقامت کانادا با سرمایه گذاری در سال ۲۰۲۳

فهرست آنچه در ادامه مطالعه خواهید کرد:

کانادا چندین برنامه ویزای سرمایه گذاری را برای کارآفرینان خارجی، صاحبان مشاغل و سرمایه گذاران ارائه می‌دهد و به آنها اجازه می‌دهد تا با سرمایه گذاری اقامت کانادا را دریافت کنند. با این حال، هیچ مسیر خاصی وجود ندارد که به افراد اجازه دهد اقامت دائم کانادا را از طریق سرمایه گذاری دریافت کنند.

اقتصاد قوی کانادا آن را به مقصدی عالی برای سرمایه گذاران و کارآفرینان تبدیل می‌کند. برنامه‌های مختلفی برای ویزای سرمایه گذاری کانادا وجود دارد که نیاز به سرمایه گذاری فعال در یک تجارت برای دریافت اقامت کانادا دارد. به غیر از آنها، راه‌های مختلفی برای سرمایه گذاری در یک تجارت کانادایی و اخذ ویزای اقامت کانادا وجود دارد.

این مقاله بهترین راه‌های کسب اقامت کانادا از طریق سرمایه‌گذاری در یک کسب‌وکار را پوشش می‌دهد و نکات آن را بررسی می‌کند.

چگونه با سرمایه گذاری اقامت کانادا را بدست آوریم؟

برنامه‌های ویزای سرمایه گذاری کانادا برای صاحبان مشاغل خارجی، سرمایه گذاران، کارآفرینان، استارت آپ‌ها و افراد خوداشتغال طراحی شده است. افراد خارجی و خانواده‌هایشان می‌توانند در صورت گسترش کسب‌وکار خانگی خود در کانادا، سرمایه‌گذاری در یک کسب‌وکار کانادایی موجود یا راه‌اندازی کسب‌وکار جدید، با سرمایه‌گذاری اقامت دائم کانادا را دریافت کنند.

اکثر این مسیرهای مهاجرت سرمایه گذار کانادایی از فرآیند ۵ مرحله‌ای برای دریافت اقامت کانادا و شهروندی کانادا از طریق سرمایه گذاری پیروی می‌کنند.

 1. در یک کسب و کار در کانادا سرمایه گذاری کنید یا یک کسب و کار جدید ایجاد کنید
 2. مجوز کار کارآفرینی دریافت کنید
 3. در حین زندگی در کانادا کسب و کار خود را راه اندازی کنید
 4. برای اقامت دائم اقدام کنید
 5. برای شهروندی کانادا اقدام کنید

در اینجا چند گزینه سرمایه گذاری برای کارآفرینان و سرمایه گذاران وجود دارد که ممکن است به آنها کمک کند تا از طریق سرمایه گذاری اقامت دائم کانادا را تضمین کنند:

1. اقامت کانادا با ویزای انتقال درون شرکتی (ویزای C12)

کانادا یک گزینه مهاجرت سرمایه گذاری منحصر به فرد به نام Owner/Operator LMIA ارائه می‌کرد که IRCC در 1 آوریل 2021 آن را متوقف کرد. ویزای انتقال درون شرکتی کانادا نزدیکترین جایگزین برای برنامه مالک یا اپراتور است.

ICT یک برنامه ویژه فدرال تحت برنامه تحرک بین المللی است که به صاحبان مشاغل خارجی اجازه می‌دهد تجارت خود را در کانادا گسترش دهند. داوطلبان می‌توانند پس از یک سال موفقیت آمیز بودن کسب و کار خود در کانادا، برای اقامت دائم درخواست دهند.

آنها می‌توانند کسب و کاری را در کانادا راه اندازی کنند و به عنوان مدیر ارشد یک شرکت مجوز کار معاف از LMIA را دریافت کنند. پس از آن می‌توانند برای اقامت دائم کانادا اقدام کنند. علاوه بر این، مسیر ICT به همسر و فرزندان متقاضی اصلی مجوز کار آزاد و مجوز تحصیل اعطا می‌کند. به آنها اجازه می‌دهد در کانادا کار و تحصیل کنند.

مزایای ویزای ترانسفر درون شرکتی

 • در کانادا زندگی کنید و کسب و کار خود را اداره کنید
 • خانواده خود را با خود بیاورید
 • آموزش رایگان برای کودکان در سیستم مدارس دولتی کانادا
 • بدون نیاز به حداقل سرمایه گذاری
 • بدون نیاز به حضور فیزیکی
 • روند سریعتر
 • گزینه‌های اقامت دائم در کانادا
اقامت کانادا سرمایه گذاری| فینیک

۲. مجوز کار C11

C11 Entrepreneur Stream که عموماً به عنوان مجوز کار C11 شناخته می‌شود، یکی دیگر از برنامه‌های مهاجرت فدرال تحت برنامه تحرک بین المللی است. این جریان ویژه برای افرادی است که می‌خواهند در یک تجارت کانادایی سرمایه گذاری کنند یا یک کسب و کار جدید راه اندازی کنند. نامزدهای موفق جریان C11 پس از یک سال فعالیت کسب و کار خود، واجد شرایط درخواست اقامت دائم خواهند بود.

مدت مجوز کار C11 معمولاً دو سال است که در صورت فعال و سودآور بودن کسب و کار در کانادا قابل تمدید است. فرض کنید قصد دارید کسب و کاری را در کانادا راه اندازی کنید یا در آن سرمایه گذاری کنید. در این صورت، توصیه می‌شود که با یک کارشناس دارای مجوز مهاجرت تجاری مشورت کنید زیرا همه مشاغل واجد شرایط این برنامه نیستند.

هیچ حداقل نیاز سرمایه گذاری برای مجوز کار C11 وجود ندارد. برای دریافت ایده بهتر از حداقل سرمایه مورد نیاز برای این برنامه می‌توانید از ابزار ارزیابی کسب و کار ما استفاده کنید.

۳. کارآفرین LMIA

کارآفرین LMIA که به عنوان مالک-اپراتور LMIA نیز شناخته می‌شود، با مجوزهای کاری معاف از LMIA مانند ویزای C12 و ویزای C11 که در بالا ذکر شد متفاوت است. این اجازه می‌دهد تا صاحبان مشاغل، کارآفرینان و سرمایه گذاران برای LMIA درخواست دهند و به عنوان یک کارآفرین وارد کانادا شوند.

مجوز کار LMIA کارآفرین برجسته است زیرا درخواست آن تنها 2 تا 3 ماه زمان پردازش دارد. آنها می‌توانند در کانادا به عنوان مدیر مشاغل خود یا هر تجارت دیگر کانادایی کار کنند. پس از دو سال سابقه کار، آنها می‌توانند برای اقامت دائم به صورت تمام وقت اقدام کنند.

برای این مسیر نیز حداقل نیاز سرمایه گذاری وجود ندارد.

اقامت کانادا سرمایه گذاری| فینیک

۴. برنامه استانی کسب و کار (PNP)

هر استان کانادا می‌خواهد صاحبان مشاغل و سرمایه گذاران خارجی را برای تقویت جنبه‌های اقتصادی استان خود جذب کند. این استان‌ها دارای گزینه‌های مختلف Business PNP هستند که به افراد اجازه می‌دهد در مشاغل خاص سرمایه‌گذاری کنند و بعداً برای اقامت دائم درخواست دهند. بیایید تعدادی از این گزینه‌ها را با هم بررسی:

ONTARIO

انتاریو جریان کارآفرینی OINP را برای صاحبان مشاغل و کارآفرینانی که قصد راه‌اندازی، خرید و راه‌اندازی کسب‌وکاری در استان را دارند، ارائه می‌کند. متقاضیان می‌توانند پس از رعایت شرایط توافقنامه عملکرد خود برای اقامت دائم اقدام کنند.

حداقل سرمایه مورد نیاز: ۲۰۰۰۰۰ دلار یا ۶۰۰۰۰۰ دلار بسته به محل کسب و کار.

MANITOBA

جریان سرمایه‌گذار تجاری در مانیتوبا دو مسیر برای صاحبان مشاغل و سرمایه‌گذاران خارجی دارد تا از طریق سرمایه‌گذاری، اقامت دائمی کانادا را به دست آورند. این مسیرهای مهاجرت سرمایه گذاری برای کسانی طراحی شده است که قصد راه اندازی یا خرید کسب و کار در مانیتوبا را دارند.

مسیر کارآفرینی MPNP

MPNP Entrepreneur Pathway برای افرادی است که قصد خرید یا راه اندازی کسب و کار خود را در مانیتوبا دارند. کاندیداها پس از اینکه شرایط توافقنامه عملکرد تجاری خود را برآورده کردند می‌توانند برای اقامت دائم درخواست دهند. این می‌تواند بین 6 تا 20 ماه طول بکشد.

حداقل سرمایه مورد نیاز: ۱۵۰۰۰۰ دلار یا ۲۵۰۰۰۰ دلار بسته به محل کسب و کار

مسیر سرمایه گذاران مزرعه MPNP

مسیر سرمایه گذار مزرعه MPNP برای افرادی است که تجربه مالکیت مزرعه، سرمایه کافی برای سرمایه گذاری، و قصد راه اندازی یک مزرعه در روستایی مانیتوبا را دارند. یک فرد خواهان این طرح باید یک طرح کسب و کار مزرعه را همراه با درخواست ارسال کند و بازدید تحقیقات تجاری را انجام دهد.

حداقل سرمایه مورد نیاز: ۳۰۰۰۰۰ دلار

ALBERA

استان آلبرتس در حال حاضر نیز برنامه‌های مهاجرت کارآفرینی AAIP را برای به دست آوردن اقامت دائمی کانادا با سرمایه گذاری ارائه می‌دهد. مانند سایر PNP های تجاری، می‌توانید با راه اندازی یک کسب و کار جدید یا خرید یک کسب و کار موجود در آلبرتا اقامت دائم دریافت کنید. این برنامه‌های AAIP عبارتند از:

جریان کارآفرین روستایی AAIP

جریان کارآفرین روستایی آلبرتا برای افرادی است که قصد خرید یا راه اندازی کسب و کار خود را در آلبرتا دارند. متقاضیان می‌توانند پس از یک سال فعالیت تجاری خود برای اقامت دائم اقدام کنند. این یکی از محبوب‌ترین‌ها در بین کارآفرینان و سرمایه گذارانی است که مشتاق به دست آوردن اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری هستند. هدف این برنامه کارآفرینی تحریک اقتصاد و ایجاد شغل در جوامع روستایی آلبرتا است.

حداقل سرمایه مورد نیاز: ۲۰۰۰۰۰ دلار

جریان کارآفرین فارغ التحصیل AAIP

جریان کارآفرین فارغ التحصیل آلبرتا برای افرادی است که از یک کالج یا دانشگاه در آلبرتا فارغ التحصیل شده‌اند و قصد دارند کسب و کاری را در این استان بر عهده بگیرند یا راه اندازی کنند. متقاضیان می‌توانند پس از یک سال فعالیت تجاری، برای اقامت دائم اقدام کنند.

حداقل سرمایه مورد نیاز: ۵۰۰۰۰ دلار یا ۱۰۰۰۰۰ دلار، بسته به محل کسب و کار.

جریان کارآفرین فارغ التحصیل خارجی AAIP

جریان کارآفرین فارغ التحصیل خارجی آلبرتا برای افرادی است که از کالج یا دانشگاهی در خارج از کانادا فارغ التحصیل شده‌اند و قصد راه اندازی یک استارت آپ در این استان را دارند. متقاضیان می‌توانند پس از یک سال راه اندازی استارت آپ خود برای اقامت دائم اقدام کنند.

حداقل سرمایه مورد نیاز: ۵۰۰۰۰ دلار یا ۱۰۰۰۰۰ دلار، بسته به محل کسب و کار.

جریان مزرعه AAIP

جریان مزرعه آلبرتا برای افرادی با مالکیت مزرعه، منابع مالی برای مدیریت مزرعه و تجربه گسترده مزرعه است. کشاورزان با تجربه‌ای که قصد راه اندازی یا خرید مزرعه‌ای در آلبرتا را دارند، می‌توانند با استفاده از این مسیر، اقامت دائم را از طریق سرمایه گذاری به دست آورند.

حداقل سرمایه مورد نیاز: ۵۰۰۰۰۰ دلار


British Columbia

بریتیش کلمبیا دو گزینه BC PNP Entrepreneur Immigration برای سرمایه گذاری در کانادا برای گرفتن اقامت کانادا ارائه می‌دهد.

رده پایه کارآفرینی PNP BC

BC PNP Entrepreneur Base Category برای افرادی است که قصد خرید یا راه اندازی کسب و کار در بریتیش کلمبیا و کسب اقامت کانادا را با سرمایه گذاری دارند. کاندیداها پس از اینکه شرایط توافقنامه عملکرد تجاری خود را برآورده کردند می‌توانند برای اقامت دائم درخواست دهند. این معمولاً 18 تا 20 ماه طول می‌کشد.

حداقل سرمایه مورد نیاز: ۲۰۰۰۰۰ دلار

برنامه آزمایشی منطقه ای BC PNP

BC PNP Regional Pilot برای افرادی است که قصد راه اندازی کسب و کار در جوامع کوچک منطقه‌ای در بریتیش کلمبیا را دارند. داوطلبان پس از 12 ماه می‌توانند برای دریافت اقامت دائم اقدام کنند.

این یکی از محبوب‌ترین برنامه های مهاجرت سرمایه گذاری است و حداقل نیازهای سرمایه گذاری را دارد.

حداقل سرمایه مورد نیاز: ۱۰۰۰۰۰ دلار

اقامت کانادا سرمایه گذاری| فینیک

۵. برنامه‌های سرمایه گذاری کبک

کبک سه مسیر مهاجرتی را برای سرمایه گذاران ارائه می‌دهد.

برنامه سرمایه گذاری مهاجر کبک

برنامه سرمایه گذار مهاجر کبک برای سرمایه گذارانی است که قصد دارند در یک تجارت در کبک سرمایه گذاری کنند. اگرچه این برنامه توسط دولت کبک تا ۱ آوریل ۲۰۲۳ به حالت تعلیق درآمده است. این برنامه در بین مردم به عنوان ویزای طلایی کبک شناخته می‌شود.

حداقل سرمایه مورد نیاز: ۱,۲۰۰,۰۰۰ دلار

برنامه کارآفرینی کبک

این برنامه برای افرادی است که قصد راه اندازی و راه اندازی یک کسب و کار نوآورانه در کبک را با کمک یک سازمان پشتیبانی دارند. این برنامه دارای دو جریان است که هر کدام دارای شرایط واجد شرایط بودن هستند.

حداقل سرمایه مورد نیاز: متغیر

برنامه کارگران خوداشتغال کبک

این برنامه برای افرادی است که قصد دارند به عنوان کارگران خوداشتغال در کبک مستقر شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد الزامات برنامه کارگران خوداشتغال کبک، لطفاً به وب سایت رسمی مراجعه کنید.

حداقل سرمایه مورد نیاز: ۲۵۰۰۰ دلار یا ۵۰۰۰۰ دلار بسته به مکان.

در این مسیر به کمک نیاز دارید؟

بسیاری از افراد پس از استفاده از برنامه‌های سرمایه گذاری که در بالا توضیح داده شد، با موفقیت به کانادا مهاجرت کرده‌اند. اگر شما نیز قصد دارید از طریق سرمایه گذاری اقامت کانادا را دریافت کنید، می‌توانید با کارشناسان فینیک تماس بگیرید.

با استفاده از ابزار ارزیابی مهاجرت تجاری ما، واجد شرایط بودن خود را برای مهاجرت سرمایه گذاری به کانادا بررسی کنید.

در صورت نیاز به مشاوره بیشتر، می‌توانید یک جلسه مشاوره ۱ ساعته را با کارشناسان مهاجرت فینیک رزرو کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فینیک، استارتاپ ویزا کانادا - مهاجرت به کانادا

استارتاپ استودیو فینیک

اگر ایده و کسب و کار ندارید اینجا نقطه شروع شما است.

فینیک، استارتاپ ویزا کانادا - مهاجرت به کانادا

استارتاپ ویزا کانادا

ایده کسب و کاری داری میخوای بری کانادا از اینجا شروع کن.

فرم درخواست مشاوره

برای درخواست مشاوره یا جلسه حضوری فرم زیر را با دقت تکمیل بفرمایید.