فینیک - مهاجرت به کانادا
شماره تماس

02128427262

فینیک، استارتاپ ویزا کانادا - مهاجرت به کانادا
9 دلیل مهاجرت به کانادا| فینیک

8 دلیل برای اینکه کانادا مکانی عالی برای زندگی به عنوان یک مهاجر است

فهرست آنچه در ادامه مطالعه خواهید کرد:

مهاجرت به یک کشور جدید هرگز آسان نیست و اغلب، چنین حرکتی هم مزایا و هم معایب زیادی به همراه دارد. چه فقط به گزینه مهاجرت به کانادا فکر می‌کنید یا چند روز دیگر تا رسیدن به کانادا فاصله دارید و همه کارهای مربوط به مهاجرت خود را انجام داده‌اید، احتمالاً موارد بسیار زیادی در مورد کانادا وجود دارد که برای شما جذاب است. همچنین ممکن است مزایایی برای زندگی در کانادا وجود داشته باشد که هنوز از آنها اطلاعی ندارید، که به شکل  زیادی می‌تواند برخی از نگرانی های شما را کاهش دهد.

از مناظر متنوع آن گرفته تا مردم صمیمی و خون‌گرمش، چیزهای زیادی در کانادا برای ارائه وجود دارد. برنامه‌های مهاجرتی این کشور نیازهای رو به رشد بازار کار را تکمیل می‌کند و پس از یک دوره اقامت اولیه، هیچ کمبودی برای فرصت‌های کاری برای تازه واردان ماهر وجود ندارد. با تمام این جنبه‌های مثبت، جای تعجب نیست که کانادا در رتبه ۱۳ در شاخص جهانی شادی ۲۰۲۳ قرار گرفت. در این مقاله، دلایل قانع کننده‌ای را بررسی می‌کنیم که چرا کانادا مکانی عالی برای زندگی به عنوان یک فرد تازه‌وارد یا مهاجر است و همچنین برخی از معایب آن را با هم بررسی می‌کنیم که همراه با اقامت در کانادا است.

در این مقاله به این موارد خواهیم پرداخت:
چیزی که کانادا را به مکانی عالی برای زندگی به عنوان یک تازه وارد تبدیل می‌کند
هفت مورد از مضرات زندگی در کانادا به عنوان یک مهاجر یا تازه وارد
چیزی که کانادا را به مکانی عالی برای زندگی به عنوان یک تازه وارد یا مهاجر تبدیل می‌کند

به عنوان یک تازه وارد، انگیزه شما برای مهاجرت به کانادا ممکن است با انگیزه افراد دیگر متفاوت باشد. چه جذب تنوع، ایمنی، بازار کار یا زیبایی طبیعی کانادا شده باشید، این کشور مزایای بسیار زیادی برای تازه واردان دارد.

کانادا، کشوری با کیفیت زندگی بالا

یکی از رایج‌ترین دلایلی که تازه واردان به کانادا مهاجرت می‌کنند، بهبود استاندارد کلی زندگی خود است. طبق رتبه بندی بهترین کشورها در US News News، کانادا از نظر کیفیت زندگی در رتبه سوم، پس از سوئد و دانمارک و بسیار جلوتر از ایالات متحده آمریکا می‌باشد. رتبه بندی کیفیت زندگی بر اساس عواملی مانند ثبات اقتصادی، برابری درآمد، بازار کار، ایمنی، ثبات سیاسی، و همچنین سیستم آموزشی و بهداشت عمومی بررسی می‌شود. همچنین کانادا پس از سوئیس و آلمان در رتبه سوم بهترین کشورها در رتبه بندی کلی قرار دارد. کانادا بدون شک امنیت، ثبات، امکانات رفاهی و آسایشی را که تازه واردان در کشور جدید خود به دنبال آن هستند ارائه می‌‎دهد.

اینجا به سادگی کار پیدا می‌ شود

بین دسامبر 2022 و آوریل 2023، نرخ بیکاری کانادا در پنج درصد ثابت ماند که نسبتاً پایین است. فرصت‌های شغلی در سراسر صنایع در کانادا موجود است و برخی از بخش‌ها مانند مراقبت‌های بهداشتی، آموزش، مهندسی، ساخت و ساز و کشاورزی با کمبود شدید نیروی کار مواجه هستند. گفته می‌شود، بسیاری از کارفرمایان ترجیح می‌دهند نامزدهایی را با تجربه کانادایی استخدام کنند، که پیدا کردن سریع شغل را برای تازه‌واردان سخت‌تر می‌کند. با این حال، تجربه کار فریلنسری، پروژه‌های دیگر و مشاغل مربوط به آن نیز می‌تواند به عنوان تجربه کانادایی محسوب شود. برخی از مشاغل پرتقاضا مانند پزشکی، پرستاری و مهندسی در کانادا تحت نظارت هستند و افراد تازه وارد در این رشته‌ها باید قبل از شروع به کار حرفه خود مجوز بگیرند.

هزینه های درمان به عهده دولت است

در کانادا، مراقبت‌های بهداشتی در سطح استان یا ایالت اداره می‌شود. هر استان یا ایالت به شهروندان و ساکنان دائمی خود یک طرح مراقبت بهداشتی با بودجه عمومی ارائه می‌دهد. در برخی استان‌ها، ساکنان موقت، مانند دارندگان مجوز کار و دانشجویان بین‌المللی نیز تحت پوشش طرح مراقبت‌های بهداشتی استانی قرار دارند.

ساکنان نیازی به پرداخت از جیب خود برای معاینات منظم، آزمایشات و درمان‌های ضروری پزشکی ندارند. با این حال، ممکن است همچنان مجبور باشید برای روش‌های غیر ضروری یا زیبایی، دارو، بینایی و مراقبت‌های دندانی هزینه کنید. اکثر کانادایی‌ها بیمه خصوصی را برای پوشش اضافی خریداری می‌کنند یا تحت پوشش طرح‌‌های بیمه گروهی کارفرمایان خود قرار می‌گیرند.

وقتی از خدمات پزشکی که تحت پوشش طرح استانی شما هستند استفاده می‌کنید، ارائه‌دهنده مراقبت‌های بهداشتی مستقیماً به دولت صورت‌حساب می‌دهد و هزینه درمان شما توسط مالیات‌هایی که ساکنان استان یا قلمرو پرداخت می‌کنند، پوشش داده می‌شود.

9 دلیل مهاجرت به کانادا| فینیک

هزینه های آموزش عموم مردم را دولت به عهده گرفته است

سیستم آموزشی کانادا در سطح جهانی شناخته شده است. مدارس دولتی برای کودکان پنج تا هجده ساله رایگان است (سن پذیرش در هر استان متفاوت است) و آموزش با کیفیتی ارائه می‌دهند. فرزندان شما همچنین می‌توانند در مدارس دولتی فرانسوی زبان یا در برخی استان‌ها در مدارس دولتی کاتولیک آموزش رایگان دریافت کنند. این کشور میزبان چندین دانشگاه برتر جهان است که برنامه‌های تحصیلی مختلف پس از متوسطه را ارائه می‌دهند. ساکنان دائم و شهروندان واجد شرایط دریافت شهریه کمتر در دانشگاه‌ها و کالج‌های کانادا (در مقایسه با دانشجویان بین المللی) برای مدرک، دیپلم و برنامه‌های گواهی هستند.

تنوع و چندفرهنگی دارد

به عنوان یک تازه وارد، تنوع و چندفرهنگی بودن کانادا می‌تواند به شما کمک کند تا احساس کنید در خانه خود هستید. بسته به جایی که در کانادا زندگی می‌کنید، ممکن است خود را با ترکیبی از فرهنگ‌ها، زبان‌ها، قومیت‌ها و باورهای مذهبی احاطه کنید. کانادا پذیرای تازه واردان از سراسر جهان است و طبق سرشماری سال 2021، مهاجران 23 درصد از جمعیت این کشور را تشکیل می‌دهند. علاوه بر این، همه افراد بدون در نظر گرفتن کشور مبدا، نژاد، مذهب، جنسیت، گرایش جنسی و سن، برابر و شایسته احترام هستند. قوانین در کانادا حقوق برابر را ترویج می‌کنند و قانونی شدن ازدواج همجنس گرایان در سال 2005 (کانادا چهارمین کشور در جهان بود که چنین کرد) تنها یک نمونه از تعریف این کشور از آزادی است.

کشوری ساکت و آرام، امنیت دارد

بسیاری از مهاجران به کانادا مهاجرت می‌کنند تا محیط امن‌تری برای خانواده‌های خود بیابند. طبق نظرسنجی US News Best Countries، کانادا هفتمین کشور امن در جهان است. اگرچه جرم و جنایت هنوز در کانادا وجود دارد، اما میزان وقوع جرایم خشن کم است. این کشور در فهرست جهانی صلح 2022 رتبه 12 را دارد. کانادا از پناهندگانی که مجبور به ترک کشور خود شده‌اند استقبال می‌کند و به آنها پناهگاهی آرام ارائه می‌دهد.

خدمات و رفاه اجتماعی دارد

به عنوان یک تازه وارد، رفاه و امنیت اجتماعی شما به احتمال زیاد همیشه در درجه اول اهمیت قرار دارند. کانادا یک سیستم خدمات اجتماعی قوی با مزایای مالی سخاوتمندانه برای افراد نیازمند دارد. برنامه بیمه اشتغال (EI) برای افرادی که شغل خود را از دست داده‌اند یا به دلایل خاصی مانند بارداری یا بیماری قادر به کار نیستند، درآمد موقتی فراهم می‌کند. برای واجد شرایط بودن، باید حداقل ساعاتی را در یک شغلی که بیمه شده‌اید کار کرده باشید و حق بیمه EI را پرداخت کرده باشید (اگر شاغل هستید، این حق بیمه مستقیماً توسط کارفرمای شما از حقوق شما کسر می‌شود).

برنامه بازنشستگی کانادا (CPP یا طرح بازنشستگی در کبک) یک شبکه ایمنی مالی برای کارگران پس از بازنشستگی فراهم می‌کند (اگرچه اکثر کانادایی‌ها از طریق طرح پس انداز بازنشستگی ثبت شده نیز برای بازنشستگی پس انداز می‌کنند). کمک‌های مالی همچنین برای خانواده‌های واجد شرایط با فرزندان زیر 18 سال (Canada Child Benefit) و سالمندان با درآمد کم بازنشستگی (Old Age Security) در دسترس است.

کانادا همچنین دارای یک سیاست مرخصی سخاوتمندانه والدین است که در آن یکی از والدین یا هر دو می‌توانند برای مراقبت از یک نوزاد تازه متولد شده یا فرزندخوانده از محل کار مرخصی بگیرند. اگر به عنوان یک مقیم دائم (PR) به کانادا مهاجرت می‌کنید، طی کردن مسیر شهروندی نسبتاً ساده است. برخلاف برخی از کشورها که فرآیندهای شهروندی را به شدت پیچیده یا دوره‌های انتظار طولانی دارند، کانادا قصد دارد افرادی را که تصمیم گرفته‌اند کشور را خانه خود کنند، حفظ کند.

برای درخواست شهروندی کانادا، باید حداقل شرایط اقامت (سه سال در پنج سال گذشته) را به عنوان یک مقیم دائم داشته باشید، مهارت‌های زبانی خود را (به زبان انگلیسی یا فرانسوی) ثابت کنید، مالیات بر درآمد را در کانادا ثبت کنید و در آزمون شهروندی قبول شوید. اگر 18 تا 55 سال سن دارید). این کشور همچنین برای افرادی که به عنوان دانشجویان بین المللی یا کارگران موقت خارجی به کانادا مهاجرت می‌کنند، واجد شرایط بودن برای روابط عمومی (و متعاقباً شهروندی) را آسان‌تر می‌کند.

9 دلیل مهاجرت به کانادا| فینیک

زیبایی چشم نواز با مناظر طبیعی جذاب می بینید

کانادا سرزمینی با زیبایی‌های منظره بی‌نظیر است. با کوه‌های راکی با شکوه در غرب و سه اقیانوس اطراف کشور، کانادا مجموعه‌ای وسیع و متنوع از مناظر را ارائه می‌دهد. این کشور سرشار از شگفتی‌های طبیعی است، از کوه‌های راکی، دریاچه‌های بزرگ و آبشارهای خیره‌کننده نیاگارا گرفته تا آبدره‌های کبک و نمایش باشکوه شفق‌های شمالی در یوکان.

کانادا دارای 37 پارک ملی از جمله پارک ملی بنف، پارک ملی کوتنای و پارک ملی شبه جزیره بروس و نزدیک به 100 پارک استانی است که در سراسر این کشور وجود دارند. یکی دیگر از مزایای زندگی در کشوری که 72 درصد از زمین‌های شهری آن به عنوان “سبز” طبقه بندی شده است، هوای پاک و بدون آلودگی است. حتی در وسط شهری شلوغ مانند تورنتو، می‌توانید مناطق جنگلی فراوان و مسیرهای پیاده روی خوش منظره را در نزدیکی خانه پیدا کنید.

هفت مورد از مضرات زندگی در کانادا به عنوان یک تازه وارد

برای اکثر تازه واردان، استقرار در زندگی در کانادا یک شبِ اتفاق نمی‌افتد. این به این دلیل است که علیرغم مزایای بسیار کشور، جنبه‌های خاصی وجود دارد که تازه واردان را شگفت زده یا ناامید می‌کند. برخی از معایب زندگی در کانادا عبارتند از:

کانادا هزینه‌های زندگی بالایی دارد

هزینه زندگی در کانادا می‌تواند بسیار بالا باشد. اگرچه میانگین هزینه‌های ماهانه شما بسته به شهری که در آن زندگی می‌کنید، تعداد خانواده و سبک زندگی شما متفاوت است، هزینه زندگی در کانادا ممکن است بسیار بیشتر از هزینه زندگی در کشور شما باشد. برای یک فرد مجرد، درآمد سالانه 27 هزار دلار یا کمتر زیر آستانه درآمد پایین کانادا در نظر گرفته می‌شود و احتمالاً برای پوشش هزینه‌های شما کافی نخواهد بود. اگر در شهرهای بزرگ‌تری مانند تورنتو، ونکوور یا مونترال زندگی می‌کنید، ممکن است برای گذران زندگی به پول بیشتری نیاز داشته باشید. می‌توانید از محاسبه‌گر هزینه زندگی در کانادا برای برآورد هزینه‌های زندگی ماهانه در شهرهای مختلف استفاده کنید.

9 دلیل مهاجرت به کانادا| فینیک

کانادایی‌ ها مالیات بالایی می‌ پردازند

در کانادا، مالیات بر درآمد هم در سطح فدرال و هم در سطح استانی اخذ می‌شود. نرخ‌های مالیات فدرال از 15 تا 33 درصد متغیر است و نرخ مالیات استانی برای ساکنان دارای بالاترین گروه درآمد ممکن است تا 25.75 درصد باشد. هر چه درآمد شما بیشتر باشد، مالیات بیشتری باید بپردازید. به عنوان مثال، اگر در انتاریو زندگی می‌کنید و درآمد قبل از مالیات 85000 دلار در سال دارید، بدهی مالیاتی تخمینی شما برای سال 2023، 17400 دلار (20.4 درصد) خواهد بود. پس از اقامت در کانادا، می‌توانید برای کاهش بدهی‌های مالیاتی خود، در طرح‌های پس انداز ثبت شده مانند طرح پس انداز بازنشستگی ثبت شده (RRSP) و حساب پس انداز خانه اول (FHSA) مشارکت کنید.

قیمت اجاره و ملک می تواند در شهرهای بزرگ بالا باشد

هزینه مسکن، چه اجاره‌ای باشد و چه دارای مالکیت، می‌تواند در کانادا بسیار بالا باشد. اکثر کانادایی‌ها بین 30 تا 50 درصد از درآمد ماهانه خود را صرف هزینه‌های مربوط به اقامت می‌کنند. به عنوان مثال، در تورنتو، متوسط اجاره یک آپارتمان یک خوابه ممکن است به 2500 دلار برسد، در حالی که یک آپارتمان دو خوابه حدود 3300 دلار (از آوریل 2023) هزینه خواهد داشت. به عنوان یک تازه وارد، می‌توانید با زندگی در یک شهر کوچکتر یا حومه شهر یا با جستجوی محل اقامت در خارج از مرکز شهر (معمولاً در مرکز شهر) هزینه‌های مسکن خود را کاهش دهید. بسیاری از تازه واردها نیز برای چند ماه یا سال اول اقامت در کانادا، گزینه‌های اجاره ارزان‌تری مانند آپارتمان‌ها یا زیرزمین یا خانه‌های مشترک را انتخاب می‌کنند.

خدمات در کانادا گران است

چه در حال تحویل گرفتن خواربار و چه غذا، بازدید از سالن یا پیاده شدن تاکسی سواری باشید، آماده پرداخت هزینه‌های بالای خدمات و انعام در کانادا باشید. هزینه‌های خدمات به طور کلی بالا است. این موضوع با در نظر گرفتن حداقل دستمزد مورد نیاز برای ارائه دهندگان خدمات مطرح می‌شود. در کانادا، انعام ندادن برای خدمات بی‌ادبانه تلقی می‌شود و در بسیاری از صنایع، سرورها و ارائه دهندگان خدمات برای دستمزد قابل زندگی به این نکته تکیه می‌کنند. ممکن است از شما انتظار می‌رود بسته به صنعت، بین 10 تا 25 درصد برای خدمات انعام بدهید.

به عنوان یک تازه وارد، برخی از امکانات رفاهی و راحتی که ممکن است برای بازگشت به خانه استفاده کنید، مانند آشپز خانه، نظافتچی، پرستار بچه، یا خدمات دستفروش، ممکن است در کانادا بسیار گران باشد.

9 دلیل مهاجرت به کانادا| فینیک

کانادا با شرایط آب و هوایی شدیدا سرد مواجه است

کانادا که اغلب به عنوان “شمال سفید بزرگ” شناخته می‌شود، به خاطر زمستان‌های خشن و برفی خود شناخته شده است. دمای زمستانی چند درجه زیر صفر سانتیگراد در اکثر نقاط کشور رایج است و در بسیاری از شهرها دمای منفی 20 درجه نیز دور از انتظار نیست. با این حال، در داخل خانه از سرما محافظت می‌شوید، زیرا ساختمان‌ها برای حفظ گرما ساخته می‌شوند و دسترسی به گرمایش داخلی در کانادا یک حق انسانی محسوب می‌شود (شاید مجبور باشید هزینه آن را بپردازید). برای بیرون از منزل، باید به صورت لایه لایه لباس بپوشید. همانطور که نویسنده بریتانیایی، آلفرد وین رایت یک بار گفت: “هیچ چیزی به نام آب و هوای بد وجود ندارد، فقط لباس نامناسب وجود دارد.”

گفته می‌شود، کانادایی‌ها همچنین می‌توانند از آب و هوای گرم بهاری و در بسیاری از بخش‌ها از تابستان‌های گرم لذت ببرند. در شهرهای جنوبی، مانند تورنتو و ونکوور، درجه حرارت می‌تواند در طول ماه‌های تابستان تا 30 درجه سانتیگراد افزایش یابد.

ارتباط بین شهری محدود است

اکثر شهرهای بزرگ کانادا سیستم‌های حمل و نقل عمومی به خوبی توسعه یافته دارند، اما اتصال بین شهری ممکن است به دلیل فاصله زیاد سخت‌تر باشد. کانادا با مساحت 9984670 کیلومتر مربع دومین کشور بزرگ جهان است. در عریض‌ترین حالت، کانادا 5514 کیلومتر از شرق به غرب و 4634 کیلومتر از شمال به جنوب می‌باشد. VIA Rail، بزرگترین سرویس ریلی بین شهری کانادا، هشت استان را از طریق 500 قطار در هفته به هم متصل‌می کند.

حتی در مناطق حومه شهر، ساکنان ممکن است برای دسترسی به امکانات و خدمات ضروری به خودرو نیاز داشته باشند. اگرچه سیستم‌های حمل و نقل عمومی منطقه‌ای در برخی از نقاط کشور وجود دارد، اما مناطق کم جمعیت ممکن است همیشه به راحتی با اتوبوس، قطار یا سایر وسایل حمل و نقل عمومی قابل دسترسی نباشند.

شبکه پشتیبانی محدود

دور شدن از کشور خود نیز به معنای دور بودن از خانواده و شبکه حمایتی است. به عنوان یک تازه وارد، ممکن است از عزیزان خود دور شوید و اگر در حال تشکیل خانواده هستید، ممکن است مجبور باشید این کار را بدون حمایت انجام دهید. شما به طور کامل مسئول رفاه خود خواهید بود و همیشه یک سیستم پشتیبانی آماده برای کمک به شما در روزهای سخت نخواهید داشت. غلبه بر احساس تنهایی و دلتنگی ممکن است به زمان نیاز داشته باشد، اما در اکثر شهرهای کانادا، یافتن افراد دیگر از جامعه و همچنین چیزهایی از فرهنگ بومی شما که باعث شود احساس کنید در خانه هستید دشوار نخواهد بود.

کانادا مکانی عالی برای مهاجران برای اسکان و ساختن یک زندگی جدید است. این کشور کیفیت زندگی بالاتری نسبت به بسیاری از کشورها ارائه می‌دهد و حتی اگر هزینه زندگی ممکن است بالاتر از آنچه شما به آن عادت کرده‌اید باشد، حقوق‌های بالاتر و مشاغل فراوان آن را جبران می‌کند. همانطور که گفته شد، سازگاری با یک محیط جدید می‌‎تواند زمان بر باشد و ممکن است لازم باشد تغییرات خاصی در سبک زندگی ایجاد کنید تا بهترین استفاده را از کشور جدید خود ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فینیک، استارتاپ ویزا کانادا - مهاجرت به کانادا

استارتاپ استودیو فینیک

اگر ایده و کسب و کار ندارید اینجا نقطه شروع شما است.

فینیک، استارتاپ ویزا کانادا - مهاجرت به کانادا

استارتاپ ویزا کانادا

ایده کسب و کاری داری میخوای بری کانادا از اینجا شروع کن.

فرم درخواست مشاوره

برای درخواست مشاوره یا جلسه حضوری فرم زیر را با دقت تکمیل بفرمایید.