فینیک، استارتاپ ویزا کانادا - مهاجرت به کانادا
جایگاه زنان در اکوسیستم استارتاپی| فینیک

چگونه زنان در اکوسیستم استارتاپ شکوفا می‌ شوند؟

فهرست آنچه در ادامه مطالعه خواهید کرد:

به گفته شبکه فناوری زنان در اکوسیستم استارتاپ، حدود 133 سال طول می کشد تا شکاف جنسیتی اقتصادی برطرف شود. گزارش اخیر Crunchbase نشان می‌دهد که تنها ۲.۲ درصد از سرمایه‌گذاری خطرپذیر به استارتاپ‌های زنانه در سال ۲۰۲۰ اختصاص یافته است که نشان‌دهنده حضور کم‌رنگ زنان در کارآفرینی است. نقشه راه بنیانگذار کانادا در سال 2022 ما همچنین به این واقعیت اشاره کرد که کمتر از 5٪ نماینده زن در استارتاپ‌های کانادای وجود دارد. با وجود این چالش‌ها، زنان بی‌شماری از موانع عبور کرده و به عنوان بنیانگذاران استارتاپ موفق شده‌اند.

با وجود داشتن مدرک کارشناسی ارشد، بزرگترین چالش من یادگیری بود!

تانیکا مک لئود: پس از اتمام دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد، موانع زیادی را در بازار کار تجربه کردم. به نظر می‌رسید مهم نیست که از نظر تحصیلی عالی بودم یا سال‌ها تجربه مدیریت تیم‌ها را داشتم. برای اکثر کارفرمایان، تجربه داوطلبانه و آکادمیک بدون دستمزد هیچ فایده‌ای نداشت و سن، جنسیت و نژاد من بیشتر از مشروعیت درک شده من بود. احساس می‌کردم پتانسیل‌هایم را هدر می‌دهم انرژی سازنده، خلاق و با انگیزه‌ام. حدود تابستان 2019 بود که برادرم و یکی از بنیانگذاران ناتان نایت پیش من آمدند و گفتند: “هی، می‌خواهی با هم یک شرکت راه اندازی کنیم؟” این نبوغ و روحیه کارآفرینی او بود که به من الهام بخشید تا با تمام وجود بگویم: “بله، بله!”

در اولین روزهای تجربه کارآفرینی ما، بزرگترین چالش برای ما یادگیری بود. چیزهای بیهوده زیادی در اینترنت وجود دارد که تشخیص اینکه چه چیزی واقعی و ارزشمند است از هیاهو واقعاً دشوار است. به‌ویژه در بخش نوآوری، بسیاری از انواع گروها مزخرف می‌فروشند. بنابراین برای ما، این موضوع بود که بفهمیم چه چیزی قابل اعتماد است و کجا انرژی خود را برای یادگیری آنچه باید انجام دهیم، سرمایه گذاری کنیم.

اگرنمیدانید استارتاپ چیست و میخواهید با مفهوم استارتاپ آشنا شوید، این وبلاگ فینیک را مطالعه کنید.

جایگاه زنان در اکوسیستم استارتاپی| فینیک

درست زمانی که ناامید هستی، بهترین تصمیم زندگی را می گیری!

امیلی فارار: من تا حدودی از سر ناامیدی، Genuine Taste را شروع کردم. من در مورد مصرف محصولات حیوانی به دلیل تأثیر آنها بر روی کره زمین احساس گناه می‌کردم – برآوردها کشاورزی صنعتی را مسئول 15 تا 18 درصد از انتشار گازهای گلخانه‌ای (GHG) جهانی می‌دانند. من می‌خواستم گزینه‌های گیاهی بیشتری را در رژیم غذایی خود بگنجانم، اما از جایگزین‌های ناامیدکننده گوشت ناامید شدم. من عاشق آشپزی و آزمایش با دستور العمل‌ها هستم و می‌خواستم به ایجاد محصولاتی کمک کنم که آبدار بودن و بافت گوشت واقعی را تقلید کنند.

در روزهای اول، من با اعتماد به نفس دست و پنجه نرم می‌کردم. حتی با وجود اینکه من تجربه صنعت در فناوری پاک دارم و سخت برای توسعه تخصص کار کرده‌ام، زمانی که شما یکی از معدود زنان حاضر در اتاق هستید، داشتن اعتماد به نفس می‌تواند چالش برانگیز باشد. من برای دانستن پاسخ همه چیز تحت فشار بودم که استرس زیادی ایجاد کرد. اکنون که در سفر استارتاپی خود بیشتر شده‌ام، می‌دانم که مدبر بودن و کمک گرفتن از اهمیت بیشتری برخوردار است.‌

در این مقاله، با سه زن موفق موسس از جامعه کانادایی Antler در مورد تجربیات آنها در دنیای استارتاپ صحبت می‌کنیم. آنها بینش خود را در مورد شکاف جنسیتی به اشتراک می‌گذارند، اینکه چگونه موفقیت را در سفر بنیانگذار خود اجتناب ناپذیر کرده‌اند، و توصیه‌هایی را برای سایر زنانی که به فکر راه اندازی کسب و کار خود هستند، ارائه می‌دهند.

اگر قرار نیست کسی آن کار را انجام دهد، من انجامش می‌ دهم!

لیزا اخولدزیانی: برای من کارآفرین شدن چیزی نبود که فعالانه به دنبال آن باشم، بلکه با مشکلی مواجه شدم که عمیقاً برای من شخصی بود و کسی را پیدا نکردم که تلاش کند آن را حل کند. در آن زمان بود که فکر کردم – اگر قرار نیست کس دیگری این کار را انجام دهد، شاید حداقل بتوانم آن را انجام دهم. با نگاهی به گذشته و اینکه یک کارآفرین برای اولین بار هستید، بزرگترین چالش این است که نمی‌دانید چگونه یا از کجا شروع کنید، چگونه مشکل خود را تأیید کنید، یا چگونه تصمیم بگیرید که چقدر اعتبار کافی است. به همین دلیل است که اقامتگاه‌هایی مانند Antler می‌توانند به شما کمک کنند تا در مسیر درست قرار بگیرید.‌

طبق آمارهای اخیر، زنان در اکوسیستم استارتاپ کانادا نسبت به مردان بودجه و حمایت کمتری دریافت می‌کنند. چگونه از این شکاف جنسیتی عبور کرده ‌اید؟

تانیکا: من معتقدم که مجموعه‌ای از پویایی‌ها و انتظارات وجود دارد که مشارکت و جدی گرفتن زنان در فضاهای خاص را دشوارتر می‌کند – البته این بازتابی از جامعه گسترده‌تر ما است. من معتقدم که این به بسیاری از راه‌های مرئی و نامرئی برمی‌گردد که زنان به طور مداوم در جامعه ما انسانیت زدایی می‌شوند، که نشان دهنده کلیشه‌ها و سوگیری‌های مشروع است.

من معتقدم بهترین راه برای پیمایش در این زمین آگاهی انتقادی از آن از طریق آموزش و به اشتراک گذاشتن تجربیات است و من معتقدم که ما باید با تماس با سیستم‌هایی که آن را تولید می‌کنند راحت‌تر باشیم. تعصب به حدی عادی شده است که می‌تواند ناخودآگاه باشد. داشتن مکالمات انتقادی و فراخوانی پوچ بودن سوگیری می‌تواند به آگاهی بیشتر در مورد مسائلی که هنوز بدیهی تلقی می‌شوند کمک کند.

جایگاه زنان در اکوسیستم استارتاپی| فینیک

لیزا اخولدزیانی: برای من کارآفرین شدن چیزی نبود که فعالانه به دنبال آن باشم، بلکه با مشکلی مواجه شدم که عمیقاً برای من شخصی بود و کسی را پیدا نکردم که تلاش کند آن را حل کند. در آن زمان بود که فکر کردم – اگر قرار نیست کس دیگری این کار را انجام دهد، شاید حداقل بتوانم آن را انجام دهم. با نگاهی به گذشته و اینکه یک کارآفرین برای اولین بار هستید، بزرگترین چالش این است که نمی دانید چگونه یا از کجا شروع کنید، چگونه مشکل خود را تأیید کنید، یا چگونه تصمیم بگیرید که چقدر اعتبار کافی است. به همین دلیل است که اقامتگاه هایی مانند Antler می توانند به شما کمک کنند تا در مسیر درست قرار بگیرید.

با اینکه جایگاه زنان در اکوسیستم استارتاپ کانادا نسبت به مردان ضعیف تر بنظر می‌رسد، اما زنان موفق همیشه با استقلال کار خود را به خوبی پیش میبرند. پس شما هم بهانه ها را کنار گذشته و همین الان شروع کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فینیک، استارتاپ ویزا کانادا - مهاجرت به کانادا

استارتاپ استودیو فینیک

اگر ایده و کسب و کار ندارید اینجا نقطه شروع شما است.

فینیک، استارتاپ ویزا کانادا - مهاجرت به کانادا

استارتاپ ویزا کانادا

ایده کسب و کاری داری میخوای بری کانادا از اینجا شروع کن.

فرم درخواست مشاوره

برای درخواست مشاوره یا جلسه حضوری فرم زیر را با دقت تکمیل بفرمایید.