فینیک، استارتاپ ویزا کانادا - مهاجرت به کانادا
نمره ایلتس - استارتاپ ویزا - اقامت کانادا - مهاجرت به کانادا

حداقل نمره ایلتس برای دریافت استارتاپ ویزا

فهرست آنچه در ادامه مطالعه خواهید کرد:

اگر شما قصد مهاجرت به کانادا یا هر کشور دیگری دارید، در اولین قدم لازم است که تا حد متوسطی با زبان آن کشور آشنایی داشته و مدارک معتبری مثل ایلتس را ارائه دهید. برای مهاجرت به کانادا، از آنجایی که زبان رسمی اول این کشور انگلیسی است، معمولا با توجه به روش مهاجرت و ویزای درخواستی، باید حداقل نمره ایلتس را کسب کنید. اگر شما هم متقاضی مهاجرت به کانادا از طریق استارتاپ ویزا هستید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا همه چیز را در مورد مدرک زبان مورد نیاز برای استارتاپ کانادا بدانید.

حداقل نمره ایلتس | فینیک

برای مهاجرت به کانادا چه مدارک زبانی مورد نیاز است؟

همانطور که می‌دانید زبان انگلیسی اولین زبان رسمی مردم کانادا و زبان فرانسوی دومین زبان رسمی این کشور است. پس برای مهاجرت شما باید یک مدرک معتبر انگلیسی و یا فرانسوی را ارائه کنید و در صورت تسلط به هر دو زبان می توانید یکی را به عنوان زبان اول و دیگری را به عنوان زبان دوم معرفی کنید. تسلط به هر دو زبان می‌تواند برای شما یک امتیاز بزرگ محسوب شود.

به غیر از تعداد کمی از راه ها که امکان مهاجرت به این کشور بدون مدرک زبان انگلیسی ممکن است؛ در تمامی روش های دیگر مهاجرت باید یک مدرک زبان معتبر را به اداره مهاجرت کانادا ارائه دهید. به این نکته توجه داشته باشید حتی اگر از روشی اقذام به مهاجرت کنید که نیاز به ارائه مدرک زبان نیست، توانایی برقراری ارتباط به زبان رسمی کشور کانادا، کمک بزرگی به موفقیت کسب‌و‌کار شما بعد از مهاجرت می‌کند.

با توجه به رایج بودن آزمون آیلتس در شرایط انواع ویزاها اشاره شده که متقاضیان باید حداقل نمره ایلتس را برای مهاجرت به کانادا کسب کنند. از بین مدارک معتبر زبان انگلیسی و فرانسوی، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

مدارک معتبر زبان انگلیسی

  • CELPIP-General (CELPIP-G)
  • CELPIP-Academic (CELPIP-A)
  • IELTS (General & Academic)
  • TOEFL (test of English as a foreign language)
  • PTE (Pearson Test of English)

مدارک معتبر زبان فرانسه

  • Test d’évaluation de français
  • Test de connaissance du français

در حال حاضر آزمون های آیلتس و PTE از جمله آزمون های معتبر و مورد تایید کشور کانادا می باشد که افراد می توانند با برنامه‌ریزی مناسب، حداقل نمره ایلتس برای کانادا و مدارک مورد تایید این کشور را کسب کنند.

آزمون ایلتس برای مهاجرت

در بیش از ۱۴۰ کشور جهان هر ماه چهار بار آزمون آیلتس در روزهای شنبه و پنجشنبه برگزار می‌شود. این آزمون شامل دو مرحله کتبی و شفاهی است. در آزمون کتبی که مدت ۲ ساعت و ۴۰ دقیقه است، مهارت‌های شنیداری، خواندن و نوشتاری مورد ارزیابی قرار می‌گیرند و در بخش شفاهی در مدت زمان بین ۱۵ تا ۲۰ دقیقه، مهارت گفتاری یا مهارت صحبت کردن شما به زبان انگلیسی بررسی می‌شود. به طور معمول آزمون شفاهی یک هفته قبل از آزمون کتبی برگزار می‌شود.

به طور کلی آزمون آیلتس از سه آزمون آکادمیک، جنرال و ایلتس لایف اسکیلز تشکیل شده است که بسته به نوع مهاجرت و نوع ویزای کانادا برای هر شخص متفاوت است. هر فرد باید با توجه به نوع مهاجرت، حداقل نمره آیلتس آکادمیک یا جنرال برای کانادا را کسب کند.

حداقل نمره ایلتس | فینیک

آزمون آیلتس آکادمیک: این آزمون برای افرادی که قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی یا بالاتر را در کشورهایی که انگلیسی زبان هستند را دارند، مناسب است.

آزمون آیلتس جنرال: این آزمون نیز برای افرادی که جهت زندگی و یا ادامه تحصیل در مقطع پایین تر از کارشناسی (سطح متوسط) به کشورهای انگلیسی زبان مهاجرت می‌کنند، مناسب است.

آزمون آیلتس لایف اسکیلز: بیشتر افراد شرکت کننده در این آزمون، متقاضی دریافت ویزای Family Member  می‌باشند.

نمره ایلتس لازم برای دریافت ویزای استارتاپ کانادا

برای گرفتن ویزای استارتاپ کانادا، مدرک آیلتس جنرال نیاز است. وجه تفاوت آزمون آیلتس جنرال و آکادمیک در قسمت رایتینگ و ریدینگ است. در آزمون آیلتس جنرال، این نمره برای مهاجرت به کانادا به شکل چهار مهارت reading ، listening ، writing  و speaking (خواندن، گوش کردن، نوشتن و صحبت کردن) باید معادل با سطح ۵ استاندارد CLB باشد. CLB معیار سنجش زبان اداره مهاجرت کانادا است که در مورد توانایی دانستن زبان متقاضیان مهاجرت به کانادا از آن استفاده می‌کند.

CLB دوازده سطح دارد که گرفتن نمره ایلتس برای دریافت استارتاپ کانادا برابر با سطح ۵ CL می‌باشد.

حداقل نمره ایلتس | فینیک

به طور جزئی‌تر نمره آیلتس برای ویزای استارتاپ کانادا باید در چهار مهارت صحبت کردن، نوشتن و گوش دادن حداقل ۵ و در قسمت خواندن حداقل ۴ نمره باشد. توجه داشته باشید در صورتی که نتیجه آزمون آیلتس در درخواست شما نباشد، اداره مهاجرت کانادا درخواست شما را بررسی نمی‌کند. زمانی که برای ویزای استارتاپ کانادا درخواست خود را ارسال می کنید؛ باید نهایتا دو سال از آزمون زبان آیلتس شما گذشته باشد. برای همین نمره آیلتسی که به طور مثال سه سال قبل از درخواست دریافت کرده‌اید، قابل قبول نیست.

بیشتر بخوانید: استارتاپ ویزا کانادا

آزمون زبان مورد قبول کانادا برای ویزای استارتاپ کانادا

برای گرفتن ویزای استارتاپ کانادا، حتما باید در آزمون زبانی که مورد تایید اداره مهاجرت کانادا است شرکت کرده و نتیجه‌ی آزمون خود را در زمان اپلای برای اخذ ویزای استارتاپ کانادا ارائه کنید. برای گرفتن ویزای استارتاپ کانادا می‌توانید نمره‌ی آزمون‌های دیگری بجز آیلتس را نیز ارائه دهید. علاوه بر آزمون آیلتس که برای اخذ ویزای استارتاپ کانادا مورد تایید اداره مهاجرت کانادا است، می‌توان به آزمون زبان سلپیپ نیز اشاره کرد. همچنین آزمون‌های فرانسوی مورد تایید کانادا آزمون TEF کانادا و آزمون TCF است، که شما باید در یکی از این آزمون‌ها نمره‌ی قابل قبولی را کسب کنید.

حداقل نمره ایلتس | فینیک

نمره سلپیپ لازم برای دریافت ویزای استارتاپ کانادا

سلپیپ (CELPIP)  یک آزمون دو بخشی است که شامل آزمون جنرال و آزمون آکادمیک است. شما برای دریافت ویزای استارتاپ کانادا، باید فقط در آزمون سلپیپ جنرال شرکت کنید و نمره ی قابل قبولی را کسب کنید. در آزمون CELPIP نیز نمره نهایی آزمون شما در چهار مهارت reading ، listening ، writing  و speaking  باید معادل سطح ۵ استاندارد CLB باشد. پس اگر قصد شرکت در این آزمون را دارید باید حداقل نمره ۵ را کسب نمایید.

مراحل لازم برای ارائه مدرک زبان

۱. در قدم اول بهترین و مناسب‌ترین آزمون زبان را با توجه به شرایط خود انتخاب کرده و ثبت نام کنید. به این نکته توجه کنید که تمامی هزینه‌های مربوط به آزمون زبان به عهده‌ی خودتان است.

۲. حتما یک کپی از نتایج آزمون زبان خود را به مدارک درخواست ویزای استارتاپ در پرونده استارتاپی خود اضافه کنید. اگر نتیجه‌ی آزمون زبان در بین مدارکتان نباشد، درخواست استارتاپ ویزای شما توسط سازمان مهاجرت کانادا بررسی نمی‌شود.

 ۳. به هیچ وجه از مرکز برگزارکننده‌ی آزمون زبان نخواهید که نتیجه‌ی آزمون زبان شما را مستقیما به سازمان مهاجرت ارسال کند. حتما نتیجه را خودتان دریافت کرده و به همراه سایر مدارک برای اداره‌ی مهاجرت کانادا ارسال کنید.

 ۴. یک کپی رسمی و تایید شده از نتیجه آزمون زبان خود را حتما برای خود نگه دارید. زیرا این مدرک برای درخواست‌های دیگر و یا برای رزومه کاری خود از آن استفاده کنید.

۵. چنانچه اداره مهاجرت آزمون شما را پذیرفت، می‌توانید از نتیجه‎ی این آزمون برای اثبات سطح زبان خود در پرونده‌ی تابعیت نیز استفاده کنید. برای متقاضیان تابعیت، نتیجه‌ی این آزمون تاریخ انقضا ندارد و یک بار قبولی در آزمون کافی است.

حداقل نمره ایلتس | فینیک

جمع بندی

در این مقاله سعی شد تمام اطلاعات لازم در مورد آزمون ایلتس، حداقل نمره برای دریافت ویزای استارتاپ کانادا و مراحل آن گفته شود. از آنجایی که مهاجرت و دریافت اقامت دائم در کانادا نیازمند داشتن مهارت و دانش کافی در زبان انگلیسی (یا فرانسوی) می‌باشد، دریافت مدرک ایلتس می‌تواند نقش موثری را در پروسه مهاجرتی، تحصیلی و یا کاری شما در کانادا ایفا کند. فینیک به همراه تیم متخصص و باتجربه خود آماده ارائه مشاوره به افرادی است که قصد دریافت اقامت و مهاجرت به کشور کانادا را دارند.

برای دریافت مشاوره تیم فینیک با ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فینیک، استارتاپ ویزا کانادا - مهاجرت به کانادا

استارتاپ استودیو فینیک

اگر ایده و کسب و کار ندارید اینجا نقطه شروع شما است.

فینیک، استارتاپ ویزا کانادا - مهاجرت به کانادا

استارتاپ ویزا کانادا

ایده کسب و کاری داری میخوای بری کانادا از اینجا شروع کن.

فرم درخواست مشاوره

برای درخواست مشاوره یا جلسه حضوری فرم زیر را با دقت تکمیل بفرمایید.