فینیک، استارتاپ ویزا کانادا - مهاجرت به کانادا
خطرات برای مشاغل کانادایی | فینیک

۵ خطر بزرگ پیش روی کسب و کار کانادایی

فهرست آنچه در ادامه مطالعه خواهید کرد:

گزارش جدید Allianz Global Corporate & Specialty (AGCS) نشان می‌دهد که از آنجایی که همه‌گیری COVID-19 همچنان چالش‌های مهمی را برای زنجیره‌های تامین کشور ایجاد می‌کند، وقفه کسب و کار کانادایی همچنان نگرانی اصلی بسیاری از شرکت‌های کانادایی است.

برای بررسی این موضوع  در سال ۲۰۲۲ ، این غول بیمه با ۲۶۵۰ کارشناس ریسک شرکت از ۸۹ کشور و منطقه – از جمله کانادا – مصاحبه کرد تا دریابد که این حرفه‌ای‌ها بزرگترین تهدیدی را که کسب‌وکارها در سال جاری با آن مواجه می‌شوند، چه می‌دانند.

نزدیک به یک سوم از پاسخ دهندگان کانادایی، اختلال در زنجیره تامین را به عنوان “مهم ترین” خطری که بر کسب و کارها در سال ۲۰۲۲ تأثیر می گذارد، می دانستند و این مشکل رتبه نخست را که سال گذشته نیز داشت حفظ کرد، زیرا تقریباً نیمی از افراد مورد بررسی آن را بزرگترین خطر می دانستند.

حوادث سایبری از رتبه سوم در سال گذشته به رتبه دوم صعود کرد که نشان دهنده افزایش نگرانی در بین مشاغل از تهدید نقض داده‌ها و حملات باج افزار است.

در همین حال، تغییرات آب و هوایی به بالاترین جایگاه خود رسیده است و از رتبه نهم در سال ۲۰۲۱ به رتبه سوم جهش کرده است. این پس از افشای دولت فدرال مبنی بر اینکه آب و هوای کانادا دو برابر میانگین جهانی در حال گرم شدن است، رخ می‌دهد.

شیوع بیماری همه گیر و کمبود نیروی کار، هر دو یک چهارم آرای پاسخ دهندگان را به دست آوردند.

چالش‌های دیگر کسب‌وکارهای کانادایی که در این نظرسنجی به آن‌ها اشاره شد، آلودگی، آتش‌سوزی و انفجار، بلایای طبیعی، پذیرش فناوری‌های جدید، و خاموشی یا خرابی زیرساخت‌های حیاتی است که شامل قطع برق و قدیمی شدن پل‌ها، سدها و خطوط ریلی می‌شود.

بزرگترین خطرات پیش روی کسب و کار کانادایی

بر اساس گزارش AGCS، فهرستی از پنج ریسک برتر که شرکت‌های کانادایی آن را بزرگترین تهدید برای فعالیت‌های خود می‌دانند، همراه با تحلیل کارشناسان جهانی غول بیمه آمده است.

خطرات برای مشاغل کانادایی | فینیک

۱. وقفه کسب و کار

سال ۲۰۲۱ با اختلال بی‌سابقه‌ای در زنجیره تامین همراه بود که نه تنها بر کسب و کار کانادایی بلکه شرکت‌های سراسر جهان را نیز تحت تاثیر قرار داده است. بر اساس این گزارش، اثرات موجی همه‌گیری و افزایش آلودگی‌های کووید-۱۹، همراه با حملات سایبری فلج‌کننده و رویدادهای شدید آب و هوایی، انعطاف‌پذیری کسب‌وکار را آزمایش کرد و زنجیره‌های تامین را به نقطه شکست رساند.

فیلیپ ببلو، رهبر صنعت املاک فناوری، رسانه و مخابرات در AGCS گفت: “برای بیشتر سازمان‌ها، بزرگترین ترس این است که نتوانند محصولات یا خدمات خود را تولید و ارائه کنند.” این می‌تواند یک حمله سایبری، سیل یا آتش‌سوزی باشد که بر یک مکان تجاری یا تامین‌کننده حیاتی تأثیر می‌گذارد. رویدادهای وقفه در کسب‌وکار می‌تواند تأثیر بسیار پرهزینه و طولانی‌مدتی داشته باشد که می‌تواند فراتر از تاثیر بر روی یک سازمان منفرد باشد.»

نتایج نظرسنجی همچنین نشان می‌دهد که پاسخ‌دهندگان، علی‌رغم تأثیر مداوم همه‌گیری کووید-۱۹، حوادث سایبری را «ترسناک‌ترین» علت وقفه کسب‌وکار می‌دانند. بر اساس این مطالعه، نگرانی فزاینده، منعکس کننده افزایش حملات نرم افزاری است که اغلب برای از بین بردن کسب و کارها و استراتژی های آنها، دیجیتالی کردن مدل های کسب و کار و زنجیره تامین، و تغییر به سمت کار از راه دور استفاده می‌شود، که در طول سال های اخیر سرعت گرفته است.

با این حال، کارشناسان به کسب‌وکارها هشدار داده‌اند که هرگز محرک‌های سنتی مانند فجایع طبیعی و انسان‌ساز را دست کم نگیرند، به‌ویژه پس از یک رشته رویدادهای شدید آب و هوایی در سال ۲۰۲۱.

مارتن ون در زواگ، رئیس جهانی مشاوره ریسک اموال در AGCS می گوید: «محرک های متعددی برای وقفه در کسب و کار وجود دارد و در سال های اخیر سایبری و بیماری همه گیر در کانون توجه قرار گرفته اند. اما ما نباید دلایل سنتی وقفه در مشاغل مانند آتش سوزی یا آب و هوا را دست کم بگیریم.

خطرات برای مشاغل کانادایی | فینیک

۲. حوادث سایبری

این گزارش همچنین نشان داد که چگونه حملات بد‌افزار به یک «کسب‌وکار بزرگ» برای مجرمان سایبری به یک راه اساسی تبدیل شده‌اند، زیرا بسیاری از آنها مدل‌ها و تاکتیک‌های کسب و کار کانادایی خود را اصلاح کرده‌اند و موانع ورود و ایجاد را کاهش داده‌اند.

انجام حملات آسان تر است. این سازمان اضافه کرد که مجرمانی که دانش فنی کمی دارند، اکنون می‌توانند با استفاده از ارزهای رمزنگاری شده برای فرار از شناسایی، حملاتی را با مبلغی بالغ بر ۴۰ دلار اشتراک ماهانه انجام دهند.

اسکات سایس، رئیس جهانی سایبری در AGCS توضیح داد: تجاری سازی جرایم سایبری، سوء استفاده گسترده از آسیب پذیری ها را برای مجرمان آسان تر کرده است. «پیش از این، هکرها معمولاً صنایع خاصی را هدف قرار می‌دادند که با داده‌های شخصی مانند مراقبت‌های بهداشتی و خرده‌فروشی سر و کار داشتند، اما  اکنون حملات باج‌افزاری بی‌رویه هستند و بر سازمان‌ها در همه بخش‌ها، دولتی و خصوصی، بزرگ و کوچک تأثیر می‌گذارند.»

وی افزود: «در گذشته، ممکن است یک سارق بانک پس از ماه‌ها آماده‌سازی، در یک هفته یک یا دو بانک را زده باشد». با این حال، با یک حمله سایبری، می‌توانید هزاران کسب و کار کانادایی را به طور همزمان در هر نقطه از جهان هدف قرار دهید و داده‌های ارزشمندتری نسبت به قبل استخراج کنید. فقط یک گیگابایت داده تقریباً معادل اطلاعات موجود در حدود ۵۰۰۰ کتاب است.

۳. تغییر آب و هوا

گزارش اخیر دولت فدرال نشان داده است که آب و هوای کانادا دو برابر میانگین جهانی در حال گرم شدن است – روندی که به گفته محققان “به طور موثر غیرقابل برگشت” است و در آینده نیز ادامه خواهد داشت. این وضعیت در چند سال گذشته منجر به افزایش رخدادهای آب و هوایی فاجعه آمیز شده است و صنعت بیمه را در موقعیتی نامطمئن قرار داده است زیرا خسارات ناشی از آب و هوا همچنان در حال افزایش است.

به همین دلیل، جای تعجب نیست که تغییرات آب و هوایی بالاترین جایگاه خود را در فهرست ریسک‌های برتر تجاری کانادا ثبت کرده است.

لاین هستویک، مدیر ارشد پایداری آلیانز گفت: «خطرات ناشی از گرم شدن کره زمین برای کسب‌وکارها با شدت و فوریت افزایش می‌یابد – به عنوان آسیب مستقیم پس از رویدادهای شدید آب و هوایی، اما همچنین منجر به تشدید مقررات، و تهدیدی برای برند و شهرت می‌شود.» . علاوه بر مسائل حاد مانند مدیریت بیماری همه گیر و ناپایدار اقتصادی

محیطی که بر تجارت روزمره مدیریت ریسک حاکم است، فشار بر کسب‌وکارها برای اقدام در مورد تغییرات آب و هوایی در سال گذشته به طرز چشمگیری افزایش یافته است.

خطرات برای مشاغل کانادایی | فینیک

۴. شیوع بیماری همه گیر

بر اساس این گزارش، ریسک همه‌گیری دو پله نسبت به رتبه‌بندی سال گذشته کاهش یافته است که نشان می‌دهد چگونه کسب‌وکارها نسبت به برنامه‌های اضطراری جاری و آمادگی‌های آتی خود مطمئن شده‌اند.

ببلو توضیح داد: «بسیاری از شرکت‌ها از افزایش آگاهی از وقفه کسب‌وکار استفاده می‌کنند و ما شاهد سرمایه‌گذاری سازمان‌های بیشتری در ابزارها و سیستم‌ها برای بهبود شفافیت زنجیره‌های تأمین، کار بر روی سناریوها و به‌روزرسانی تداوم کسب‌وکار خود بوده‌اند.» “انعطاف پذیرتر و چابک تر بودن در مواقع بحران ضروری است، اما به چالش های تجاری روزانه نیز کمک می کند.”

با این حال، ببلو هشدار داد که بیماری همه گیر ممکن است “بذر اتفاق‌های بدتر را بکارد، زیرا دیجیتالی شدن بسیاری از مشاغل را تسریع کرده است.

او گفت: «ما در حال حاضر شاهد تغییرات بزرگی در شیوه‌های کاری و مدل‌های کسب‌وکار هستیم، که بسیاری از آن‌ها در اینجا باقی مانده‌اند و وقفه کسب‌وکار و سایر مواجهه‌ها را در آینده شکل می‌دهند. چالش‌هایی برای امنیت سایبری و ظرفیت IT وجود خواهد داشت، زیرا حرکت به سمت دیجیتالی شدن و کار از راه دور افزایش می‌یابد. اما فرصت‌هایی مانند روش‌های انعطاف‌پذیرتر کار و دسترسی به داده‌های بیشتر برای مدیریت ریسک وجود خواهد داشت.»

۵. کمبود نیروی کار ماهر

یک مطالعه جداگانه نشان داده است که جذب و حفظ کارگران ماهر چالش بزرگی برای بسیاری از کسب و کار کانادایی در سال‌های اخیر بوده است. یک نظرسنجی در سال 2021 توسط شرکت جهانی کارکنان ManpowerGroup نشان داد که 59٪ از کارفرمایان در این کشور به دلیل کمبود استعدادهای ماهر در تکمیل مشاغل با مشکل مواجه بودند.

در این گزارش آمده است: «با بازگشایی اقتصادها در سراسر جهان پس از قرنطینه، گزارش‌هایی مبنی بر ناتوانی کارفرمایان در یافتن کارگران مورد نیازشان به طور فزاینده‌ای رایج شده است. کووید-۱۹ به شدت بازار کار را مختل کرده است، مشکلات موجود ناشی از بازنشستگی کارمندان مسن‌تر و تغییر نیازها و انتظارات کارکنان بالقوه را تشدید می‌کند، در حالی که چالش‌های جدیدی مانند کارگران ماهر را به همراه دارد که می‌خواهند در مورد زمان و مکان کارشان انعطاف‌پذیری داشته باشند. که برای دستیابی به این هدف آماده ترک مشاغل موجود هستند.”

فینیک در مسیر مدیریت کسب و  کار همراه شماست!

شرکت فینیک با در اختیار داشتن منتورهای توانمند و با تجربه در زمینه مدیریت کسب و کار به شما کمک می‌کند تا کسب و کار و استارتاپ خود را در ایران راه‌اندازی کرده و با بتوانید با تیم خود از طریق برنامه استارتاپ ویزا مهاجرت کنید. اما این پایان ماجرا نیست. استارتاپ استودیو فینیک در تمامی این مسیر همراه شماست و به کمک تجربه خودش به شما کمک می‌کند تا در این مسیر بهترین باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فینیک، استارتاپ ویزا کانادا - مهاجرت به کانادا

استارتاپ استودیو فینیک

اگر ایده و کسب و کار ندارید اینجا نقطه شروع شما است.

فینیک، استارتاپ ویزا کانادا - مهاجرت به کانادا

استارتاپ ویزا کانادا

ایده کسب و کاری داری میخوای بری کانادا از اینجا شروع کن.

فرم درخواست مشاوره

برای درخواست مشاوره یا جلسه حضوری فرم زیر را با دقت تکمیل بفرمایید.