فینیک، استارتاپ ویزا کانادا - مهاجرت به کانادا
امنیت زنان در کانادا | فینیک

زندگی، برابری و امنیت زنان در کانادا

فهرست آنچه در ادامه مطالعه خواهید کرد:

در تمام طول تاریخ، یکی از چالش‌های اساسی زنان، دست یافتن به حقوق برابر با مردان در زندگی و اشتغال بوده است. زنان بسیاری در تمام دوره‌ها برای دست یافتن به حقوق برابر و کامل خود تلاش کرده تا آزادی را برای خود و نسل بعدی به ارمغان بیاورند و تا حد زیادی نیز موفق بوده‌اند. در این بین کشور کانادا همیشه حامی زنان بوده و جز یکی از بهترین کشورها برای زندگی و اشتغال زنان محسوب می‌شود. کانادا سعی کرده است رفاه و امنیت کامل را برای زندگی و اشتغال زنان در کانادا فراهم کند.

جایگاه زنان در کانادا | فینیک

کانادا، بهترین و امن‌ترین کشور برای زنان

بر اساس تحقیقات موسسه US News & World Report که با همکاری Y&R’s BAV و Wharton بر روی 80 کشور با 75 پارامتر مختلف انجام شد، کشور کانادا به عنوان سومین کشور برتر جهان برای زندگی زنان شناخته شد. به طور قطع می‌توان گفت زنان در کانادا در مقایسه با هر کشور دیگری در جهان، از کیفیت زندگی بالاتر، فرصت‌های شغلی بیشتر و آزادی‌های بیشتری برخوردار هستند.

طبق یک نظرسنجی رسمی از سازمان‌های غیردولتی بین‌المللی، روزنامه‌نگاران، وکیل‌ها، دانشگاهیان و دیگر متخصصان خواسته شد تا بهترین و بدترین کشور‌های جهان را برای زنان براساس فرصت‌های شغلی، دسترسی به منابع، مشارکت در سیاست، کیفیت سلامت، آزادی از خشونت و آزادی از قاچاق و برده‌داری رتبه‌بندی کنند. طبق نتایج بدست آمده از این تحقیق، کشور کانادا در همه رده‌ها رتبه اول را کسب کرد. پس از آن کشورهای آلمان، بریتانیا و استرالیا بیشترین امتیاز را کسب کردند.

تمایل دانشجویان دختر به تحصیل در کانادا

دانشجویان دختر از کل جهان، اغلب به دلیل جامعه‌ی امن و دموکراتیک کانادا و تدریس به زبان انگلیسی، کشور کانادا را برای ادامه تحصیل انتخاب می‌کنند. همچنین می‌توان گفت سیستم آموزشی کانادا یکی از بهترین‌ و معتبرترین سیستم‌های آموزشی در جهان است.

جایگاه زنان در کانادا | فینیک

حقوق شهروندی زنان در کانادا

دستاورد امنیت و حمایت دولت از زنان در کانادا، در طی سالیان دراز توسط تعداد زیادی زن که برای ترویج و حمایت از برابری جنسیتی تلاش کردند، شکل گرفته است. حق رأی در انتخابات استانی فدرال، حق مالکیت، حق کسب دستمزد منصفانه و حق به رسمیت شناخته شدن به‌عنوان یک شخصیت قانونی از جمله مواردی است که حقوق زنان را در کانادا شامل می‌شود. زنان در حال حاضر توسط قانون حقوق بشر کانادا و منشور حقوق و آزادی‌های کانادا از تبعیض بر اساس جنسیت، سن، وضعیت تأهل و موارد دیگر محافظت می‌شوند.

قانون حقوق زنان در کانادا جنبه‌های مهم زیادی دارد که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به برابری، رأی دادن و اشتغال اشاره کرد. کشور کانادا همواره سعی کرده تا حقوق زنان را در راس توجه کمیسیون سازمان ملل متحد قرار دهد. همچنین کانادا یکی از کشورهایی است که کنوانسیون رفع همه مشکلات تبعیض علیه زنان را تصویب کرده و استاندارد‌های بین‌المللی را برای رفع تبعیض جنسیتی تعیین می‌کند.

در سال ۲۰۰۲ کانادا پروتکل اختیاری کنوانسیون رفع همه اشکال تبعیض علیه زنان را که در سال ۲۰۰۰ توسط مجمع عمومی سازمان ملل متحد تصویب شده بود، تصویب کرد. به‌عنوان بخشی از تعهد کشور کانادا به این کنوانسیون، این کشور باید هر ۴ سال یکبار گزارشی را در مورد نحوه عملکرد خود برای پیشبرد حقوق زنان به سازمان ملل ارائه دهد.

تاثیرگذاری زنان در حوزه اقتصاد

زنان در هرجای جهان می‌توانند یک کمک و محرک بزرگ، برای رشد اقتصادی هر کشور باشند. اگر بگویم زمانی‌ که زنان در کانون تصمیمات تجاری و اقتصادی باشند، رشد جوامع در اطراف آن‌ها قطعی خواهد بود، اغراق نیست. طبق آمار به دست آمده با توجه به این موضوع که زنان ۶۶% کار دنیا را انجام می‌دهند و ۵۰% غذای دنیا را تولید می‌کنند، اما تنها ۱۰% درآمد را به دست می‌آورند و تنها ۱% الی ۲% دارایی را در اختیار دارند.

همچنین می‌توان گفت از بین ۱.۵ میلیارد نفری که روزی کمتر از ۱ دلار درآمد دارند، ۷۰درصد آن‌ها را زنان تشکیل می‌دهند. در کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه زنان به طور متوسط کمتر از ۷۸% دستمزدی را دریافت می‌کنند که برای همان کار به مردان داده می‌شود. به این نکته نیز توجه داشته باشید که زنان بیشتر از مردان، کارآفرین نوآوری‌ها و تولید محصولات و خدمات جدید را در اقتصادهای توسعه یافته معرفی و خلق کرده‌اند.

جایگاه زنان در کانادا | فینیک

حمایت کانادا از زنان و دختران سراسر جهان

کانادا یکی از کشورهایی است که برای توانمندسازی این دسته در سراسر دنیا و ترویج برابری جنسیتی بسیار تلاش می‌کند. اولویت‌ها و ابتکارات کانادا برای کمک به زنان در سراسر جهان شامل برابری جنسیتی، سلامت و حقوق جنسی و باروری، ارتقای سلامت و حقوق زنان و کودکان، رفع، خشونت علیه زنان، ازدواج زودهنگام و اجباری، صلح و امنیت این دسته و آینده کاری در کانادا است.

در پایان…

کانادا همواره نشان داده که یکی از بهترین کشورهای دنیا برای زندگی و کار برای زنان و دختران است. فعالیت‌هایی که این کشور در طی سال‌های گذشته داشته باعث شده تا کانادا یکی از انتخاب‌های اول زنان برای زندگی در رفاه و امنیت کامل و اشتغال با حقوقی برابر باشد. در کشور کانادا زنان و مردان از حقوق کامل برخوردار بوده و علاوه بر حق مالکیت می‌توانند در بیشتر مشاغل فعالیت کنند. از این رو کانادا را می‌توان کشوری برای زنان دانست که می‌توانند در آن رشد کرده و به اقتصاد و پویایی کشور کمک کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فینیک، استارتاپ ویزا کانادا - مهاجرت به کانادا

استارتاپ استودیو فینیک

اگر ایده و کسب و کار ندارید اینجا نقطه شروع شما است.

فینیک، استارتاپ ویزا کانادا - مهاجرت به کانادا

استارتاپ ویزا کانادا

ایده کسب و کاری داری میخوای بری کانادا از اینجا شروع کن.

فرم درخواست مشاوره

برای درخواست مشاوره یا جلسه حضوری فرم زیر را با دقت تکمیل بفرمایید.