فینیک - مهاجرت به کانادا
شماره تماس

02128427262

فینیک، استارتاپ ویزا کانادا - مهاجرت به کانادا
کارهای ضروری قبل مهاجرت به کانادا| فینیک

چک لیست ضروری قبل از مهاجرت به کانادا

فهرست آنچه در ادامه مطالعه خواهید کرد:

اول از همه، در اولین گام مهاجرت به کانادا، این یک تصمیم بزرگ است و نباید آن را دست کم گرفت. در حالی که اولین قدم اولیه را به تنهایی انجام دادید، مهم است که به یاد داشته باشید که ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم تا مهاجرت به کانادا را تا حد امکان راحت انجام دهید. برای کمک به برنامه ریزی سفر خود به کانادا، ما لیستی از موارد ضروری را که توصیه می‌کنیم قبل از عزیمت ترتیب دهید و همچنین لیستی از مواردی که باید برای چمدان خود در کانادا در نظر بگیرید، تهیه کرده‌ایم.

چک لیست مهاجرت به کانادا:

سازماندهی برخی از موارد این بخش ممکن است کمی طول بکشد. خوب است که این موضوع را قبل از حرکت خود به خوبی بررسی کنید، بنابراین می توانید در هفته ها و ماه های قبل از پرواز و ورود خود به کانادا آماده شوید. همچنین می توانید با دریافت بیمه مسافرتی (الزامی برای دریافت ویزای تعطیلات کاری در کانادا) در زمان و هزینه خود صرفه جویی کنید. برای اطلاعات بیشتر به این موارد توجه داشته باشید:

بیمه مسافرتی خود را قبل از مهاجرت به کانادا خریداری کنید
بیمه مسافرتی برای اولین ماه های اقامت در کانادا ضروری است
استرس خود را مدیریت کنید، در صورت لزوم به مشاور مراجعه کنید

آیا قصد دارید وسایل خود را از کشور دیگری ارسال کنید؟ یکی از منابع عالی برای محاسبه هزینه های حمل و نقل بین المللی، The Relocator است. Relocator پایگاه داده بیش از 500 شرکت حمل و نقل در سراسر جهان را جستجو می کند تا قیمت های رایگان را برای شما پیدا کند. این یک سرویس رایگان است که می تواند در هزینه حمل و نقل بین المللی صرفه جویی کند!

چک‌لیست مهاجرت به کانادا

 • ویزا یا مجوز کار
 • پروازها به کانادا
 • بیمه مسافرتی برای کانادا
 • مطمئن شوید که پاسپورت شما معتبر و به روز باشد.
 • صورت‌حساب‌های بانکی به عنوان اثبات وجوه. بسته به بانک شما، تنظیم آن ممکن است یک یا دو هفته طول بکشد، پس از قبل آن را آماده کنید.
 • رزومه به‌روزرسانی شده در قالب کانادا (بس1یاری از مردم نمی‌دانند که این چقدر برای موفقیت شما در کانادا مهم است، بنابراین از قبل در رابطه با این فرمت بخوانید، یک الگوی خوب دانلود کنید و روی آن کار کنید).
 • برای حداقل شب اول جایی برای اقامت ترتیب دهید. در مورد یافتن محل اقامت خود در کانادا تحقیق کنید.
 • توضیحات کارفرمایان قبلی (یا حداقل، تماسی برای کسی که در صورت لزوم در زمانی که شما در کانادا هستید، با ارائه آن موافقت خواهد کرد).
 • از بیمه‌گرهای قبلی بخواهید نامه تاییدیه را به شما ارائه دهند تا به عنوان مدرکی مبنی بر سابقه رانندگی ارائه شود.
 • اگر تجربه رانندگی شما قبل از تاریخ صدور گواهینامه منزل شما باشد، ممکن است به نامه ای از مرجع صدور گواهینامه منزل خود نیاز داشته باشید تا ثابت کند که چه مدت رانندگی کرده اید. درباره دریافت گواهینامه رانندگی در کانادا هم تحقیق کنید تا به
 • به مشکل برنخورید.
 • فرم های مالیاتی مربوط به پایان کار شما. اگر مالیات بیشتری در کشور خود پرداخت کرده اید و باید در پایان سال مالیاتی آن را پس بگیرید، می تواند برای شما مفید باشد.
 • اگر قصد دارید حیوان خانگی خود را با خود به کانادا بیاورید، به توصیه ها و اطلاعات در مورد اینکه چه حیواناتی می توانید با خود به کانادا ببرید و چه چیزهایی باید همراه خود داشته باشند، توجه داشته باشید.
کارهای ضروری قبل از مهاجرت به کانادا | فینیک

هنگام مهاجرت به کانادا چه چیزهایی باید بسته بندی کنیم:

برخی از این اقلام ممکن است نیاز باشد که به سرعت در فرودگاه از چمدان خود خارج شوند، بنابراین با شروع بسته بندی برای کانادا، آنها را در جایی قرار دهید که بتوان به سرعت به آنها دسترسی داشت.

 • گذرنامه
 • ویزا، مجوز کار یا سایر مدارک مهاجرت
 • نامه موجودی بانک یا تمکن مالی
 • مدارک بیمه مسافرتی، در صورت وجود (به عنوان مثال یک نسخه چاپی از بیمه نامه شما)
 • آدرس مکانی برای اقامت (مانند خوابگاه، هتل یا خانه یکی از آشنایان)
 • اگر قصد دارید به مکان هایی بروید که مشروبات الکلی سرو می کنند، گواهینامه رانندگی یا هر شکل دیگری از کارت شناسایی صادر شده توسط دولت. از استفاده (و احتمال گم کردن) گذرنامه خودداری کنید.
 • رزومه شما. آن را برای خود ایمیل کنید یا یک نسخه الکترونیکی بیاورید که در صورت نیاز بتوانید آن را چاپ کنید.
 • کپی ریز نمرات دانشجو (در صورت نیاز).
 • نسخه های پزشکی (در صورت لزوم).
 • یک جفت دستکش خوب، یک کلاه گرم و روسری. اگر قصد دارید در زمستان به هر مکانی خارج از منطقه بزرگ ونکوور برسید، این موارد بسیار مهم هستند. هنگامی که به کانادا رسیدید، می توانید یک کت زمستانی خوب بخرید (کتی که در کشور خود استفاده می کنید بعید است که به اندازه کافی گرم باشد)، اما مطمئن شوید که با اصول اولیه وارد شوید تا شما را از فرودگاه به محل اقامتتان برسانید. روز اول به این موارد نیاز ضروری دارید: دستکش، کلاه، روسری.

اقلامی که ممکن است بخواهید برای مهاجرت به کانادا بسته بندی کنید:

 • مقداری ارز کانادایی، بنابراین لازم نیست ناامیدانه به دنبال دستگاه خودپرداز در فرودگاه باشید.
 • یک سیم رابط برق، بنابراین می توانید چندین دستگاه را از خانه تنها با استفاده از یک آداپتور کانادایی اجرا کنید.
 • شارژر گوشی، دوربین و …
 • غذاهای خانگی، مانند چای کیسه ای یا مواد غذایی فاسد نشدنی از کشور شما.
 • آیتم های بزرگ (اما نه خیلی بزرگ)، مانند گیتار یا هر وسیله بازی و سرگرمی که ممکن است به طور خاص به آن برای تفریح نیاز دارید. بررسی این موارد به عنوان چمدان اضافی در پروازتان به جای ارسال جداگانه، ممکن است ارزان‌تر و آسان‌تر باشد.

چک لیست بسته بندی انتقال قبل از مهاجرت به کانادا: کالاهایی که باید آن ها را از قبل ارسال کنید

آژانس خدمات مرزی کانادا (CBSA) مقرراتی را برای اقلام شخصی که شما را به کانادا ارسال می کنند، با اطلاعات کلیدی در مورد اینکه کدام کالاها ممکن است واجد شرایط واردات معاف از مالیات و عوارض گمرکی باشند، و نحوه عملکرد این فرآیند تعیین کرده است. برای کسب اطلاعات بیشتر، به این صفحه CBSA مراجعه کنید.

تصمیم گیری در مورد محل زندگی در کانادا

هنگام نقل مکان به بخش جدیدی از جهان، یکی از مهمترین تصمیماتی که باید بگیرید این است که کجا زندگی کنید. هنگام انتخاب مکان در کانادا باید چند نکته را در نظر بگیرید. ابتدا باید به این فکر کنید که می خواهید در چه نوع آب و هوایی زندگی کنید. کانادا دارای طیف گسترده ای از آب و هوا است، از زمستان های سرد شمال تا دمای ملایم جنوب. در نهایت، باید هزینه زندگی در منطقه مورد علاقه خود را در نظر بگیرید. کانادا کشور بزرگی است و هزینه زندگی می تواند از منطقه ای به منطقه دیگر به طور قابل توجهی متفاوت باشد.

قبل از حرکت مطمئن شوید که پول کافی پس انداز کرده اید.

یکی از مهمترین چیزهایی که باید در هنگام مهاجرت به کانادا در نظر داشته باشید این است که باید پول کافی برای وجوه تسویه حساب خود ذخیره کنید. مهاجرت به یک کشور جدید ممکن است گران باشد، بنابراین داشتن یک پشتوانه مالی مهم است. نکته دیگری که باید در نظر داشت این است که هزینه زندگی در کانادا می تواند بالا باشد. مطمئن شوید که در مورد هزینه های زندگی در شهری که به آن نقل مکان می کنید تحقیق کرده و بودجه خود را بر اساس آن تنظیم کنید.

واحد پول کانادا

یک راه برای اطمینان از اینکه پول کافی پس انداز دارید این است که قبل از خروج مقداری از پول خود را به دلار کانادا تبدیل کنید. اگر مطمئن نیستید که چگونه این کار را انجام دهید، بسیاری از خدمات آنلاین می توانند به شما کمک کنند. به سادگی مقدار پولی را که می خواهید تبدیل کنید وارد کنید و این سرویس تخمینی از میزان دلار کانادایی دریافتی شما را ارائه می دهد. این یک گزینه خوب برای کسانی است که می خواهند برای هر گونه هزینه غیرمنتظره ای که ممکن است در طول مهاجرت آنها به کانادا رخ دهد، آماده باشند. داشتن مقداری دلار کانادا به شما کمک می کند تا اطمینان حاصل کنید که می توانید هر گونه هزینه فوری را که ممکن است ایجاد شود پوشش دهید.

مراحل بعدی

هنگامی که بسته بندی خود را برای کانادا تمام کردید و برای سفر به فرودگاه ساعت شماری می کنید، بهتر است از قبل به این فکر کنید که پس از رسیدن به کانادا چه کاری انجام دهید.

چه نکاتی برای انتخاب مکان مناسب در کانادا برای استارتاپ خود دارید؟

انتخاب مکان مناسب برای استارتاپ شما بستگی به نوع کسب‌وکار، بازار هدف، و نیازهای کسب‌وکار دارد. شهرهای مانند تورنتو، ونکوور، و مونترال به عنوان مراکز فعالیت استارتاپی معروف هستند.

آیا می‌توانم خانواده‌ام را با خود به کانادا به همراه بیاورم؟

بله، شما می‌توانید همسر و فرزندان را در درخواست خود قرار داده و آن‌ها نیز مستحق دریافت اجازه تحصیل یا کار هستند.

چه مدت زمانی بعد از ورود به کانادا باید کسب ‌و کار را راه‌اندازی کنیم؟

پس از ورود به کانادا، به شما مدت معقولی داده می‌شود تا کسب‌وکار خود را راه‌اندازی کنید. این مدت زمان ممکن است چند ماه باشد. به همین دلیل بهتر است پیش از اعلام تاریخ ورود، با نهاد مربوطه توافق کنید و همچنین توصیه ما این است که کسب و کار شما در کشور خودتان تکمیل شده باشد و در کانادا صرفا نیاز باشد امور حقوقی و اجرایی محیطی را انجام دهید که البته بخش زیادی از این کار نیز قبل از حضور شما در کانادا قابل انجام است.

آیا پس از دریافت برنامه استارتاپ ویزا می‌توانم به کار آزاد بپردازم؟

تا مدتی پیش این امکان وجود نداشت و برای افرادی از گروه که اجازه کار صادر میشد به صورت بسته (Close Work Permit) بود به این معنی که فقط میتوانستند در شرکت استارتاپی خود کار کنند و امکان کار برای یک کارفرمای دیگر را نداشتند. ولی خوشبختانه اخیرا این اقدام به ویزای کار باز (Open Work Permit) تبدیل شده است که البته باید بسیار توجه داشته باشید که شغل انتخابی شما باید پاره وقت یا آزاد بوده و حتی الامکان در ارتباط با کسب و کارتان باشد و یا حداقل به آن لطمه نزند تا فرایند اقامت دائم شما را تحت تأثیر قرار ندهد.

12 دیدگاه در “چک لیست ضروری قبل از مهاجرت به کانادا

 1. امیرحسین زارع گفت:

  فینیک از مرحله قرارداد تا گرفتن نامه حمایتی همراه شماست و بهتون ضمانت رسمی هم میده.

 2. امیرحسین زارع گفت:

  وقت مشاوره رزرو کنین تا توضیحات کامل خدمتتون ارائه بشه.

 3. امیرحسین زارع گفت:

  با استارتاپ ویزای کانادا شما میتونین اقامت دائم کانادا رو دریافت کنین.

 4. امیرحسین زارع گفت:

  وقت مشاوره رزرو کنین تا اطلاعات کامل خدمتتون ارائه بشه.

 5. فاطمه گفت:

  کدوم شهر کانادا برای مهاجرت بهتره؟
  میگن هوای کانادا که خیلی سرده!

  1. امیرحسین زارع گفت:

   همه شهرهای کانادا به شدتی که گفته میشه سرد نیست، کانادا اب و هوای متفاوتی داره، اما به طور معمول سرد هستش.
   برای اطلاعات دقیق وقت مشاوره رزرو کنین تا اطلاعات کافی خدمت‌تون ارائه بشه.

 6. saman گفت:

  ba che model az visa mitunim eghamat daem begrim?

  1. امیرحسین زارع گفت:

   شما با استفاده از استارتاپ ویزا میتونین اقامت دائم کانادا رو بگیرین.
   البته با روش های دیگه هم میتونین این کار رو انجام بدین، اما شرایطش به مراتب سخت تر هستش.
   برای اطلاعات دقیق وقت مشاوره رزرو کنین تا اطلاعات کافی خدمت‌تون ارائه بشه.

 7. mehrdad گفت:

  برای گرفتن ویزا یا مجوز کار چیکار باید بکنیم؟

  1. امیرحسین زارع گفت:

   روش های متفاوتی وجود داره.
   برای اطلاعات دقیق وقت مشاوره رزرو کنین تا اطلاعات کافی خدمت‌تون ارائه بشه.

 8. سارا محمودی گفت:

  سلام وقت‌تون بخیر!
  شما توی این مرحله‌ها هم خدماتی ارائه می‌دین؟

  1. امیرحسین زارع گفت:

   سلام بله!
   فینیک در تمام مراحل همراه شماست و به شما مشاوره میده.
   برای اطلاعات دقیق وقت مشاوره رزرو کنین تا اطلاعات کافی خدمت‌تون ارائه بشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فینیک، استارتاپ ویزا کانادا - مهاجرت به کانادا

استارتاپ استودیو فینیک

اگر ایده و کسب و کار ندارید اینجا نقطه شروع شما است.

فینیک، استارتاپ ویزا کانادا - مهاجرت به کانادا

استارتاپ ویزا کانادا

ایده کسب و کاری داری میخوای بری کانادا از اینجا شروع کن.

فرم درخواست مشاوره

برای درخواست مشاوره یا جلسه حضوری فرم زیر را با دقت تکمیل بفرمایید.